Яндекс.Метрика
Шановний бібліотекар!
Працівники Золотоніської районної бібліотеки завжди готові до співпраці і  залюбки допоможуть Вам знайти відповідь на будь-яке запитання.

Шановні колеги зверніть увагу на актуальне питання.

Відповідають фахівці Національної Парламентської бібліотеки.

Бібліотечному фахівцю. Запитання-відповіді.
http://profy.nplu.org

Питання №5804 OIena 24/11/2015 × 11:18
Доброго дня. З 1 січня 2016 року відповідно до ст.88,89 Бюджетного кодексу України  повинні бути передані  заклади культури, що знаходяться у власності територіальних громад сіл, у спільну власність територіальних громад району.  Де на Вашу думку повинні зберігатися трудові книжки працівників сільських бібліотек: у відділі культури чи в центральній районній бібліотеці?. ЦБС ліквідовано. І який запис сільський голова повинен  зробити в трудовій книжці?
Відповідь. Ст.ст. 88, 89 Бюджетного кодексу України визначають видатки, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення. Тому, вимоги керівників районних державних адміністрацій до органів місцевого самоврядування сіл, селищ, міст передати заклади культури із комунальної власності у спільну власність територіальних громад районів у відповідність до вимог Бюджетного кодексу України для формування місцевих бюджетів на 2016 рік – необґрунтовані і безпідставні! Ні Бюджетний кодекс, ні Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» не містять обов’язку передачі об’єктів комунальної власності внаслідок зміни механізму їх фінансування.

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, реагуючи на численні скарги, які надійшли до нього з сіл, селищ, міст районного значення на зазначені вимоги керівників РДА, в листі звернувся з проханням до Прем’єр-міністра України доручити Міністерству фінансів та обласним державним адміністраціям терміново підготувати роз’яснення та довести їх до відома голів районних державних адміністрацій щодо реалізації норм законодавства в частині механізмів фінансування бюджетних установ комунальної форми власності.

 

У відповідь, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив (документ № 45383/1/1-15 від 23.11.2015) профільним відомствам, облдержадміністраціям вжити заходів реагування і поінформувати про результати в установлений законом строк Голову Верховної Ради України і Кабінет Міністрів України.

БІБЛІО-ФРЕШ (новини бібліотечного життя)

Пропонуємо ознайомитись з досвідом колег та завітати на бібліотечні освітні портали:


Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського 
http://www.nbuv.gov.ua
Сайт НБУ імені В.І.Вернадського. Інформаційні,  науково-іформаційні та Інтранет-ресурси бібліотеки.

Бібліотечному фахівцю 
http://profy.nplu.org
Сайт фахівців публічних бібліотек України, орієнтований на надання інформаційних, консультативних, комунікаційних послуг бібліотекарям та іншим спеціалістам бібліотечної справи. Супроводом сайту займається відділ наукового аналізу і розвитку бібліотечної справи, який є методичним центром для публічних бібліотек України.

Бібліотечний інформаційно-освітній портал 
http://www.librportal.org.ua
Професійно-комунікаційний інтернет-ресурс для бібліотекарів, бібліотекознавців та інших зацікавлених користувачів України і україномовного зарубіжжя. Портал дозволяє: централізовано отримати інформацію про сайти бібліотек України і україномовних бібліотек зарубіжжя і зв'язатися з ними, прочитати україномовні електронні книги в Інтернет-бібліотеках, здійснювати обмін фаховим творчим доробком та досвідом роботи, акумулювати прогресивну бібліотечну думку для створення нової концепції діяльності бібліотек, здійснювати позапрофесійне спілкування працівників бібліотек.

Бібліоміст 
http://www.bibliomist.org
Веб-сайт Програми «Бібліоміст», яка працює над розширенням вільного доступу до інформації громадян України шляхом обладнання публічних бібліотек комп’ютерами та доступом до Інтернету, служить джерелом ресурсів та ідей для бібліотекарів та користувачів бібліотек України.

Професіоналам 
http://lucl.lucl.kiev.ua
Сторінка веб-сайту публічної бібліотеки ім. Лесі Українки. Офіційні, методичні матеріали, корисні посилання для професіоналів бібліотечної справи.