День фахівця в Золотоніській ЦРБ

Яндекс.Метрика

22 листопада 2018 року в Золотоніській центральній районній бібліотеці відбувся День фахівця «Планування роботи бібліотеки: інформуємо, радимо, пропонуємо».

Зібрання бібліотекарів хоч і було традиційне перед здачею звітів та плануванні на наступний рік, та на цей раз воно було незвичайним, бо колеги почули про можливу реорганізацію районних бібліотек. З цього приводу написали звернення до депутатів районної ради з проханням залишити структуру бібліотек в їх сьогоднішньому вигляді, адже вони є потужним методичним центром для бібліотечних працівників району і фондами районних бібліотек користуються читачі з різних сіл.

Директор ЦРБ та РДБ провела правовий всеобуч по питаннях бібліотечної роботи, оформленню установчих документів бібліотек та питаннях трудових відносин.

Провідний методист Вовк Д.Г. презентувала колегам календар пам’ятних та краєзнавчих дат на 2019 рік, розповіла про форми та назви масових заходів, які потрібно планувати на майбутній рік.

 

Заняття закінчилося на оптимістичній ноті, з надією в повному складі зустрітися в 2019 році на заняттях з професійної майстерності.Популяризація української літератури

 

10 жовтня 2018 року в Золотоніській районній бібліотеці для дітей відбулося професійне спілкування бібліотекарів Золотоніської ЦБС «Читання української книги, популяризація української літератури: традиції та інновації».

Після вітань бібліотекарів з Всеукраїнським днем бібліотек заступником голови райдержадміністрації Денисенком В.М. та заступником голови районної ради Гончаренко Т.І. присутні спілкувалися на тему сучасної української літератури, її популяризації, познайомилися з новими жанрами в новій українській літературі, ознайомилися з лауреатами літературних премій та конкурсів.

У читачів наших бібліотек великим попитом користуються книги письменниці Світлани Талан, тому методист ЦРБ Вовк Д.Г. запропонувала відеопрезентацію її творчості, яку бібліотекарі зможуть використати при проведенні масових заходів у своїх книгозбірнях.

Заступник по роботі з дітьми Коваленко Л.І. презентувала огляд сучасної літератури для дітей.

       Директор ЦРБ та РДБ Золотоніської ЦБС Безкровна Г.М. розповіла про зауваження експерно-діагностичного обстеження бібліотек системи. 


Професійне спілкування

в бібліотеці

 

14 червня 2018р. в Золотоніській районній бібліотеці для дітей відбулося професійне спілкування бібліотекарів Золотоніської ЦБС «Інформаційне забезпечення потреб користувачів традиційними та інноваційними методами».

Відкрила засідання начальник відділу правопросвітництва Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М., яка інформувала присутніх про зміни в правовому законодавстві та роздала бібліотекарям інформаційні плакати та буклети.

Провідний методист Вовк Д.Г. провела консультацію по темі спілкування.

Завідуюча Коробівської СБФ Гукова В.І. проінформувала присутніх про свій досвід співпраці із школою, громадою села, а також розповіла про відвідини районної бібліотеки на Закарпатті.

Завідуюча Новодмитрівської СБФ Степанко Л.П. поділилася своїми враженнями про захід Золотоніської ЦРБ – презентацію книг В.Г.Побиванця «У пошуках духу чистоти і незайманості».

Інформацію про ведення краєзнавчої картотеки надала завідуюча організаційно-методичного та краєзнавчого відділу Олексенко В.І., а завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Желнакова Л.В. розповіла про зміни у веденні каталогів при переході на УДК.

Бібліотекар Пальмирської СБФ Т.М.Кошик поділилася інформацією про обласні курси підвищення кваліфікації в обласній юнацькій бібліотеці ім.В.Симоненка.

 

Директор ЦРБ та РДБ Золотоніської ЦБС Г.М.Безкровна довела до відома присутніх інформацію про методичні виїзди та обговорила з бібліотекарями поточні робочі питання.


На гостинах у колег

10 травня відбувся виїзний семінар із серії «Бібліовізит» на базі Гельмязівської СБФ. Зустріла учасників семінару голова сільської ради Могила Л.О. із розповіддю про село.

У музеї історії села цікаву та змістовну екскурсію провели для бібліотекарів юні краєзнавці, які з великою пошаною і любов’ю розповідали про давню історію села Гельмязів, допомагав їм у цьому директор Гельмязівської ЗОШ Денисенко О.В.

У Гельмязівській СБФ бібліотекарі мали можливість поспілкуватися із членами клубу «Прометей», який працює на базі бібліотеки.

Із питаннями, які висвітлювались на курсах підвищення кваліфікації методичних працівників, ознайомила провідний методист Золотоніської ЦРБ Вовк Д.Г. Про збереження бібліотечних фондів, правильний облік та перехід із класифікації ББК на УДК розповіла завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Желнакова Л.В.

Нагальні робочі питання розглянула директор ЦРБ та РДБ Золотоніської ЦБС Безкровна Г.М.

 

Учасники семінару також ознайомились із пам’яткою архітектури ХIX століття Троїцькою церквою.


Нарада в Золотоніській ЦРБ

 

Перша робоча нарада бібліотекарів Золотоніської ЦБС відбулася 30 січня 2018 року, на якій підвели підсумки планово-звітної кампанії, вказавши на допущені помилки.

Особливу увагу звернули на створення систематичного каталогу та систематичної картотеки статей відповідно таблиці УДК в перехідний період.

         Бібліотекарі обговорили заплановані заходи до відзначення 95-річчя створення Золотоніського району в своїх бібліотеках та організацію загальносистемної виставки в районному будинку культури на районному святкуванню.

         Ознайомились з оголошеними у 2018 році обласними конкурсами та переглянули роботи, що брали участь у «Фабриці вражень 2017».

         Спеціаліст місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М. презентувала бібліотекарям ЦБС загальнонаціональний правопросвітницький проект Мінюсту «Я маю право» та роздала на кожну бібліотеку тематичний матеріал у вигляді брошур та плакатів.

 

         До уваги присутніх презентувалася виставка «Формуємо власний бренд: логотипи бібліотек Золотоніської ЦБС».


Семінар «Клуби за інтересами: час  нових підходів»

 

26 жовтня 2017 р. в Золотоніській ЦРБ відбувся семінар «Клуби за інтересами: час  нових підходів».

Семінар розпочався показом презентацій переможців ярмарку інновацій «Від ідеї до втілення» та конкурсного проекту Золотоніської ЦРБ «Освітній простір в бібліотеці».

Директор Золотоніської ЦРБ та РДБ Г.М.Безкровна розглянула питання підготовки фондів бібліотек системи до переходу їх на УДК, розповіла про участь делегації Золотоніської ЦБС в культорологічному мості на базі Чорнобаївської ЦБС, зупинилася на питаннях підготовки бібліотек ЦБС до експертно-діагностичного аналізу, який відбудеться у 2018 році та підвела підсумки методичних виїздів у Софіївську, Гладківщинську, Домантівську та Бубновослобідську СБФ.

Про один із важливих напрямків діяльності бібліотеки – роботу клубів за інтересами розповіла провідний методист Д.Г.Вовк

З роботою клубу «Гармонія», який працює на базі Золотоніської ЦРБ спільно із бібліотекою коледжу ветеринарної медицини ознайомила присутніх завідуюча відділом організаційно-методичної та краєзнавчої роботи В.І.Олексенко.

Своїм досвідом роботи клубу «Прометей» при Гельмязівській СБФ поділилася завідуюча Н.О.Кива.

Емоційною та проникливою була розповідь про роботу клубу «Надія» при Скориківській СБФ бібліотекаря І категорії Л.М.Галат.

Відеопрезентацію «Клубу активних пенсіонерів» при Коврайській-І СБФ прокоментувала завідуюча бібліотекою В.М.Талай.

 

На завершення семінару були підведені підсумки роботи клубів за інтересами при бібліотеках і відмічено важливість цієї роботи в умовах сьогодення.


Виїзний семінар-практикум

19 червня відбувся виїзний семінар-практикум із серії «Бібліовізит» на базі Коробівської СБФ. Програма семінара була надзвичайно насичена. Спочатку бібліотекарі Золотоніської ЦБС відвідали місцевий музей, де мали можливість ближче доторкнутися до історії села Коробівки та навколишніх сіл. Завідуюча Коробівської СБФ Гукова Валентина Іванівна, бібліотекар від бога, закохана в свій рідний край і народну пісню, гостинно зустріла колег. Вона провела цікаву екскурсію своєю бібліотекою, в оформлення якої вклала всю свою душу, а члени клубу «Розрада», який працює при бібліотеці, подарували присутнім чарівні пісні та гуморески. А також на семінарі розглядалися питання: піврічної звітності, підготовки бібліотечних працівників до районної спартакіади працівників культури та розглянули домашнє завдання, яке вони отримали на попередньому семінарі – оригінальні логотипи своїх бібліотек.

 

Працівники Золотоніської ЦБС щиро дякують голові Коробівської сільської ради Хвиль С.Д., Гуковій В.І. та колективу клубу «Розрада» за організацію та проведення семінару.


Семінар у центральній районній бібліотеці

16 травня Золотоніська центральна районна бібліотека провела семінар «Краєзнавча діяльність бібліотек: традиції та інноваційний підхід». Розпочав семінар завідувач краєзнавчого музею с. Домантово, голова Золотоніської районної організації «Союз організацій інвалідів України», відомий краєзнавець Віктор Федорович Почепцов. Він презентував свої останні три книги про визвольний рух на Черкащині.

Консультацію по веденню краєзнавчої картотеки надала завідуюча відділу організаційно-методичної та краєзнавчої роботи Валентина Іванівна Олексенко.

Провідний методист Діна Григорівна Вовк звернула увагу бібліотекарів на важливість краєзнавчої роботи бібліотек в сучасних умовах, конкретно зупинившись на формах і назвах традиційних і нетрадиційних краєзнавчих заходів в бібліотеках. Дала завдання на наступний семінар по створенню емблеми та логотипу своєї бібліотеки.

Бібліотекарі району ознайомились із презентацією завідуючої Каврайської-І СБФ Валентини Михайлівни Талай по книзі «Життя прожите…», жительки села Марії Реви.

За призове місце в обласному конкурсі «Бібліотека – 2016: пошук, креативність, майстерність» у номінації «Бібліотека – територія краєзнавства» завідуючій Новодмитрівською СБФ Лідії Петрівні Степанко вручили грамоту обласної бібліотеки та нагородили цінним подарунком.

Заступник директора по роботі з дітьми Лідія Іванівна Коваленко розповіла про виступ в обласній бібліотеці для дітей переможців районного конкурсу «Книгоманія» та дала поради, на що звернути увагу при підготовці школярів для участі в конкурсі наступного року.

На завершення семінару директор Золотоніської ЦРБ та РДБ Галина Миколаївна Безкровна ознайомила присутніх із питаннями, які розглядалися на обласній нараді директорів та заступників. Особливо зупинилась на роботі бібліотек в умовах ОТГ. Разом з бібліотекарями розглянули формулу ефективності діяльності бібліотек, а саме індекс повернення інвестицій.


Удосконалюємо свою майстерність

16 лютого 2017 року в читальній залі Золотоніської ЦРБ відбувся семінар-тренінг для бібліотекарів Золотоніської ЦБС. Директор Безкровна Г.М. зробила аналіз діяльності бібліотек системи за 2016 рік, окремо зупинившись на недоліках. Про роботу з фондами та правильне заповнення статистичної звітності розповіла завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Желнакова Л.В. Заступник по роботі з дітьми Коваленко Л.І. ознайомила бібліотекарів з умовами та термінами проведення конкурсу «Найкращий читач року».

         Другою частиною семінару був тренінг «Удосконалюємо свою майстерність», тренерами якого були провідний методист Вовк Д.Г. та директор Безкровна Г.М. Мозковий штурм допоміг створити правила роботи тренінгу. Намальований та презентований уявний герб кожного бібліотекаря розкрив їх інтереси та уподобання. За допомогою броунівського руху учасники розділилися на три групи, які створювали ідеальну модель сучасної бібліотеки, ділилися своїми асоціаціями зі словом флешмоб та створили експрес-рекламу нової книги. Граючись у «бібліотечні сніжки» члени груп знайшли відповіді на запропоновані реальні ситуації із бібліотечного життя. Гра «Сонце» допомогла створити всім разом портрет сучасного бібліотекаря.

Ефективність тренінгу допоміг визначити пісочний годинник, де на початку заходу зверху на ньому були відображені очікування бібліотекарів від тренінгу, а в кінці ці очікування перелилися в нижню частину годинника, що означало – сподівання здійснилися.

 

Семінар-тренінг показав креативність та любов до вибраної професії бібліотекарів, їх бажання працювати творчо і інноваційно.


Семінар-тренінг

«Розвиток креативності бібліотекарів та формування впевненості в собі» під такою назвою 25 жовтня відбувся семінар-тренінг для бібліотечних працівників Золотоніської ЦБС. На семінарі бібліотекарі навчилися креативно мислити, сприймати повсякденну дійсність більш творчо. Цьому сприяла віртуальна мандрівка сайтом Золотоніської ЦБС та віртуальні гостини у Богуславецьку СБФ. Свою креативність бібліотекарі визначали виконуючи вправи: «рифмуємо ім’я», «суперскріпка», «шалений генетик». Комбінація ліній – друдли – примусили всіх проявити неабияку креативність. В цих графічних головоломках бібліотекарі побачили і український рушник, і кулінарні страви, смайлики і супутникові антени. Відкинувши всяку логіку і включивши всю свою фантазію учасники малювали те, що поєднувало в собі найбільше ознак усіх відомих звірів. Назви цих шедеврів були неперевершеними: зайцептах, кицярус, регас, крякозяблик та інші. З впевненістю можна сказати, що навики, які здобули учасники, допоможуть бібліотекарям цікаво проводити масові заходи не тільки для дітей, а й для дорослих читачів.

          Бібліотекарі ЦРБ підготували неординарні виставки-інсталяції «Бібліокафе», «Виставка-сюрприз», «Осінні новинки під парасолькою», які були логічним продовженням теми семінару-тренінгу.


Семінар-практикум Золотоніської ЦБС «Сучасна бібліотека – синтез традиційних та інноваційних технологій»

14 червня 2016 року відбувся семінар-практикум Золотоніської ЦБС із серії «Бібліовізит» на базі Коврайської-І СБФ «Сучасна бібліотека – синтез традиційних та інноваційних технологій».

Бібліотекарів району радо зустрічали голова сільської ради Юрко Любов Миколаївна, директор Коврайського НВК та директор музею ім.Г.С.Сковороди Різник Людмила Леонідівна та бібліотекарі Коврайської-І та Коврайської-ІІ СБФ Талай В.М. та Дьомкіна Л.І. біля пам’ятного знаку Г.С.Сковороди, який розпочинає природничо-історичний комплекс. Дуже цікавою і змістовною була екскурсія, яку провели педагоги Коврайського НВК Різник Л.Л., Малимон Л.М., Гирявенко О.І., Опалінська В.О. та учні Теницька Аліна, Омелян Ірина, Горошко Владислав. Та чи не найцікавішим був дебют маленьких екскурсоводів Жук Оксани, Ярмоленко Насті та Горошко Владислава, які з великим хвилюванням провели свою першу екскурсію по музею Григорія Сковороди, перейнявши естафету від своїх старшокласників.

Флеш-моб «Бібліотека чекає на тебе», який провела бібліотекар Коврайської-І СБФ Талай  Валентина Михайлівна разом зі своїми читачами ще раз довів, що читати - це корисно, модно і цікаво. Після флеш-мобу діти роздали рекламні листівки про бібліотеку.

Далі господиня бібліотеки гостинно запросила всіх до своєї книгозбірні, де бібліотекарі ознайомилися з креативними книжковими виставками, виставками-інсталяціями творчих робіт читачів-гуртківців. Окрасою бібліотеки є народознавчий куточок «З народних джерел». У бібліотеці працює «Скриньці відгуків та побажань», тож бібліотекарі з вдячністю залишили свої відгуки про бібліотеку.

Гарним завершенням семінару-практикуму став літературний квест, в якому безпосередню участь прийняли бібліотекарі, маючи нагоду на практиці пересвідчитись, яким цікавим є такий інноваційний захід. Учасники виконували різноманітні завдання, відгадували ребуси, щоб на фініші скласти і прочитати відомий вислів про читання Дені Дідро «Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити». Дві команди «Жовтих» і «Синіх» з честю пройшли всі етапи квесту і майже одночасно прийшли на фініш. Квест приніс всім багато позитивних емоцій.


Лабораторія професійної творчості

"Бібліотека: ідеї, майстерність, досвід"

       25 травня в Золотоніській ЦРБ пройшла лабораторія професійної творчості «Бібліотека: ідеї, майстерність, досвід». Фахівці центральної районної бібліотеки поділились досвідом роботи з працівниками сільських бібліотек району.

В першому блоці творчої лабораторії заступник директора по роботі з дітьми Коваленко Л.І. надала консультацію «Практична медіаграмотність» за матеріалами лекцій на обласних курсах підвищення кваліфікації.

         Завідуюча Зорівської СБФ Рудь Н.Г. поділилася враженнями від обласних курсів підвищення кваліфікації працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек області.

         З досвідом роботи на тему «Бібліотека – майданчик соціального партнерства» ознайомила бібліотекар бібліотечного пункту с. Щербинівки Ярмола Л.І.

         На другому блоці працівники  сільських СБФ розділились на дві секції.

До першої секції ввійшли бібліотекарі, бібліотеки яких мають комп’ютери та підключені до мережі Інтернет. З ними програміст Андрієнко Л.І. провела практичне заняття «Рекламуємо бібліотеку: створюємо слайд-презентацію».

Працівники сільських бібліотек, які увійшли до другої секції мали можливість ознайомитися з кращими новинками української художньої літератури, граючи у літературне лото. Далі бібліотекарі прийняли участь у бібліотаймі «Сільська бібліотека на веб-сайті ЦБС», де практикувались у написанні статті на сайт.

 

Завершенням творчої лабораторії став моніторинг «Потреби сільських СБФ Золотоніської ЦБС», який провела директор Золотоніської ЦБС.