Пишаємось своїми земляками

23 листопада 2018 року в Золотоніській ЦРБ для учнів шкіл району відбулася літературно-музична композиція «Я до землі, мого життя відради, думками припадаю, щоб творити» присвячена творчості поета Владислава Григоровича Наказного.

Методист районного відділу освіти Андрій Юрійович Логінов провів велику пошукову роботу по дослідженню життєвого і творчого шляху В.Г.Наказного і ознайомив присутніх із біографічними даними та особливостями творчості поета. Його розповідь супроводжувала слайд-презентація, яку підготувала центральна районна бібліотека.

Цікаву літературно-музичну композицію підготували вчителі та учні Деньгівського НВК, де в свій час Владислав Григорович був заступником директора школи, та Синьооківського НВК, де він вчителював.     

На заході була присутня дружина Владислава Григоровича – Марія Миколаївна, яка подякувала учасникам заходу та його організаторам за те, що змогли глибоко доторкнутися до його творчості.

Теплі слова про автора звучали з вуст Лілії Валеріївни Неживенко, вчителя української мови та літератури Синьооківської НВК, яка починала свій трудовий шлях з подружжям Наказних в Бакаївській школі-інтернат.

Про Владислава Григоровича, як громадського діяча, присутнім розповіла бібліотекар ЦРБ В.І.Олексенко.

 

Вчителі Деньгівського НВК Р.І.Заіка та Ю.В.Кліндухова разом із своїми вихованцями виконали українські пісні, які присвятили дружині поета Марії Миколаївні.


«Правові джерела інформують»

19 листопада 2018 року в рамках проведення «Тижня правових знань» в центральній районній бібліотеці для слухачів Золотоніської філії центру професійного розвитку персоналу ПАТ «Укрзалізниці», які приїхали на навчання з різних кінців України, була проведена інформаційно-консультативна година «Правові джерела інформують».

На захід запрошена начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М., яка розповіла присутнім про зміни в законодавстві, а також відповіла на численні запитання слухачів. Учасники заходу отримали буклети «Захищай свої права», «Твої права – твій захист» та інші.

 

Інформаційною підтримкою заходу була викладка правової літератури «Правова інформація для вас».Акція у Золотоніській ЦРБ

 

14 жовтня в Україні стало особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з указом президента у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії та з 2015 року  став День захисника України.

          У Золотоніській центральній районній бібліотеці напередодні свята   відбулася акція  «Дорогами козацької слави». Цього дня  читачі, які прийшли до бібліотеки отримували книжкові закладки із козацькою символікою. Студенти коледжу ветеринарної медицини стали учасниками козацьких забав. Поділившись на рої, ерудовані козаки та козачки відгадували кросворд, давали відповіді на питання вікторини, складали пазли, «Козацькі старшини» роїв  змагалися у конкурсі «здужання силою», поїданні вареників на швидкість та у приготуванні канапок для своїх роїв. Всі разом ласували традиційною українською стравою-варениками  та приготованими  старшинами канапками і разом склали прислів’я про козаків «Козацькому роду нема переводу». А на завершення зробили спільне фото біля книжкової виставки «Україна козацька: п’ять віків історії», яка працює у центральній районній бібліотеці.


  27 липня в Золотоніській ЦРБ працював відеосалон "Історичний відеоальманах "Духовна спадщина українського народу", де демонструвалися відеопрезентації до 1030-річчя Хрещення Київської Русі.Агроном з душею мрійника

 

8 червня в Золотоніській центральній районній бібліотеці відбулася презентація творчості «У пошуках духу чистоти і незайманості», на якій презентувалися перші книги Володимира Григоровича Побиванця «Розповіді під вишнею», «Наш рід добрий на плід». Цього дня в залі бібліотеки зібралася велика родина Побиванців різного віку, друзі автора, спонсори видання книг, представники з районної ради та РДА, а також читачі бібліотеки – поціновувачі художнього слова. Цей захід перетворився на дуже затишне, чисто сімейне свято однодумців.

Володимир Григорович настільки професійно і проникливо володіє художнім словом, що майже кожна розповідь про автора, декламування його творів, включення skype-зв’язку з рідною сестричкою Любою у присутніх викликали сльози. Бог обдарував Володимира Григоровича такою майстерністю, що присутні на заході ніби переносилися в ті часи, коли писалися ці твори.

Велика заслуга в тому, що захід відбувся, Віталія Григоровича Побиванця, добре відомого на Золотоніщині краєзнавця, рідного брата автора. Він  підготував презентацію про родину, поділився спогадами про минулі роки, зробив аудіозапис по творах Володимира Григоровича, записав відео патріарха золотоніського письменника Івана Семеновича Дробного з думками про творчість В.Г.Побиванця, що демонструвалися присутнім.

Донька Івана Семеновича С.І.Дробна зачитала рекомендацію написану її батьком для вступу Володимира Григоровича в члени Національної спілки письменників України.

На свою презентацію Володимир Григорович запросив подруг дитинства, сусідку і куму Н.Г.Тимошенко, яка згадала прожиті роки, які залишились в пам’яті назавжди та організувала skype-зустріч із рідною сестрою автора, яка проживає в Білорусії.

Багато з присутніх та виступаючі представники районної ради  Гончаренко Т.І., Стрижак С.О., Нагаєвський О.Г. знали автора як працівника сільського господарства, а цього дня пізнали його як мрійника із тонкою і вразливою душею, що бачить світ у всіх його барвах і вміє виразити це в художнім слові.

 

Доповнювала захід виставка «Спрага творчого польоту», на якій демонструвалися книги, дописи в періодичні видання та світлини з сімейного фотоальбому.


Святковий візит

24 травня Золотоніське об’єднання УТОГ святкувало своє 85-те день народження. Продовжуючи свою співпрацю з товариством наша бібліотека не залишила поза своєю увагою такий видатний ювілей. Бібліотекар Харь Ю.М. привітала зі святом членів УТОГ та їхнього керівника Барчан О.В. та запропонувала краєзнавчий калейдоскоп «Портрети відомих золотонісців».


"Будемо пам'ятати"

Відео-година «Будемо пам’ятати», яка пройшла 8 травня в Золотоніській ЦРБ, була присвячена пам’яті тих, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.Відео-факт «Чорнобильська трагедія: як це було»

До річниці Чорнобильської трагедії в Золотоніській центральній районній бібліотеці працював відеосалон, де демонструвався фільм про Чорнобильську трагедію.PR-акція

 

бібліотека на колесах

18 квітня Золотоніська ЦРБ розпочала PR-акцію бібліотека на колесах «Читаюча Золотоніщина» в с. Софіївку. В сільській раді бібліотекарі Безкровна Г.М. та Олексенко В.І. провели прес-огляд періодики, яку виписує ЦРБ та подякували керівникам сільської ради за виділення коштів для поповнення бібліотечного фонду Софіївської СБФ книгами та періодичними виданнями.

У Софіївському НВК І-ІІІ ст. працівники бібліотеки разом із журналістом, поетом, письменником О.А.Кирком провели краєзнавче знайомство. Надзвичайно цікавою була розповідь Олександра Андрійовича про його літературну діяльність та різні життєві ситуації, які спонукали до написання поезій. У школярів було багато запитань, на які він давав відповіді.

Присутні на заході мандрували селами Золотоніського району і знайомилися з видатними письменниками краю та тими, які перебували в ньому Г.Сковородою, М.Пономаренком, М.Максимовичем, Г.Голишом, І.Дробним, М.Василенком, В.Денисенком.

Цього дня школярі мали можливість пізнати частинку історії нашого краю, прослухавши розповідь бібліотекарів. Для закріплення матеріалу брали участь у бліц-турнірі «Назвіть повну назву книги», розгадували анаграми, в яких були зашифровані прізвища письменників, краєзнавчу вікторину, приймали участь у грі «Четвертий зайвий». В цих змаганнях діти на практиці закріпили почутий матеріал та отримали за це заохочувальні призи, які підготувала бібліотекар Софіївської СБФ Єщенко О.І. при фінансовій підтримці сільської ради. Давати правильні відповіді школярам допомагала книжкова викладка книг письменників, про яких розповідали.

 

На закінчення заходу школярі прийняли участь у флеш-мобі «Читаюча Золотоніщина».


"Даруй нам, Боже, мир на всі часи"

Є багато читачів, але є такі, які відійшовши у вічність, залишають по собі яскравий слід, таким був Іван Миколайович Нерівний. Він був одним з найкращих читачів Золотоніської ЦРБ, ерудований, міг дати відповідь на запитання з різних галузей науки. А ще він пройшов пекло Афганістану, що стало поштовхом до написання віршів.

Іван Миколайович спішив жити, бути корисним, співав і писав, писав… Писав для душі і від душі, до дня народження і на весілля, до ювілею, на випускний вечір, особливо вшановував побратимів – живих і загиблих, писав з гордістю, а іноді із сумом про сьогодення.

12 квітня в Золотоніській центральній районній бібліотеці відбулася презентація творчості Івана Невірного «Даруй нам, Боже, мир на всі часи», на якій була присутня родина Івана Миколайовича, друзі, побратими, студенти Золотоніського коледжу ветеринарної медицини.

За підтримки Золотоніської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану, фінансової допомоги небайдужих людей частина віршів була надрукована в збірці «Пил Баграма», презентацію якої ми планували провести ще в грудні минулого року, але за станом здоров’я автора презентація була відкладена. А сьогодні ми презентували вже творчість Івана Миколайовича, бо після смерті автора побачила світ його друга збірочка творів «Я любив вас усіх…». Вона вийшла завдяки титанічним зусиллям його побратима Скрипника Анатолія Олександровича.

Збірки Івана Нерівного є літературним пам’ятником всім тим, хто віддав життя та воював в Афганістані.

На цій зустрічі було дуже багато сказано теплих, щирих і вдячних слів про Івана Миколайовича його дружиною Тетяною Нерівною; поетом, членом Національної спілки журналістів України, товаришем по зброї і духу Скрипником А.О.; членом спілки журналістів України, поетом, письменником Кирко Олександром Андрійовичем; директором ЦРБ та РДБ Золотоніської ЦБС Безкровною Галиною Миколаївною. Ці слова були настільки трепетними, що навіть на очах чоловіків бриніли сльози.

Вся зустріч перепліталася віршами Івана Миколайовича, їх декламували студенти коледжу ветеринарної медицини, до них зверталися виступаючі. Дружина І.Нерівного подарувала збірки присутнім.

В одному із своїх останніх віршів Іван Нерівний писав:

«…Любіть живих і пам’ятайте мертвих,

                  Я буду жити в пам’яті живих…»


Авторська зустріч в Золотоніській ЦРБ

Вже стало доброю традицією запрошувати письменників на гостину до бібліотечних працівників району. Кожна така  зустріч – це теплота спілкування, радість від занурення у цілющі джерела художнього слова, яке єднає всіх спраглих, що прагнуть до творчих пошуків.

30 березня 2018 року в Золотоніській ЦРБ відбулася авторська зустріч «Миттєвості лету життя» з землячкою Старокожко Ларисою Павлівною.

Письменниця видала 9 книг поповнивши  літературну криницю нашого краю новими книгами, якими вона щедро поділилася із громадою Золотоніщини, подарувавши  їх нашим бібліотекам. Це «Лебеді на  снігу», «Дикі квіти», «Дві долі на долоні», «Ты только вернись»,  «Это было», «Сладкая полынь»,  «Чоловіки не плачуть», «Вінець непорочності»,  «Вчера. Сегодня. Завтра». Готується до друку десята книга Лариси Старокожко. Тож у бібліотекарів, яких не залишили байдужими її книги, було дуже багато запитань до автора.

        Кожну свою книгу письменниця присвячує людям які близькі їй, з якими звела її доля на життєвій дорозі. Лариса  Павлівна не шукає для своїх героїв, людей різних вподобань, професій, характерів легких шляхів, їм приходиться здолати різні труднощі  та завжди вони залишаються добрими, чуйними і палко кохаючими.

Книги не змогли б побачити свого читача аби не фінансова підтримка генерального директора ВАТ «Алвіго» Віктора Олександровича Полозова, якому дуже вдячна письменниця.

 

Учасники заходу цього дня поринули в світ духовності, доброти і любові, жінки пізнали формулу жіночності. Зустріч була теплою, дружньою. Вона започаткує цикл презентацій творчості письменниці у сільських бібліотеках-філіалах, де Ларису Павлівну з нетерпінням чекають вдячні читачі.


Правовий колаж в Золотоніській ЦРБ

 

1 лютого 2018 р. в Золотоніській ЦРБ відбувся правовий колаж «Право і молодь». Із старшокласниками спілкувалися начальник відділу правопросвітництва Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М., прес-секретар суду Сивухін Г.С. та профконсультант Золотоніського МРУЗ Журавльова Н.Ю. Учасники заходу мали можливість поспілкуватися про правовий захист, обов’язки громадян в Україні.

 

Питання навчання, вибору професії, трудовлаштування юнаки та дівчата закріпили в командній грі. Кожен з учасників заходу отримав буклети: «Захищай свої права», «Твої права – твій захист», «Служба зайнятості – на допомогу молоді». 


Крути, яких не забути

 

 

Відеосалон, що започаткований в Золотоніській ЦРБ в 2016 році, в поточному році розпочав свою роботу показом відеофільмів приурочених 100-річчю бою під Крутами.


Круглий стіл у бібліотеці

1 грудня 2017 р. в центральній районній бібліотеці відбулося засідання круглого столу, в якому взяли участь працівники бібліотеки і фахівець Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Жалобна Т.М.

Тетяна Миколаївна презентувала проект Міністерства юстиції «Я маю право!», мета якого – підвищення правової свідомості та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав  у повсякденному житті. З друкованою продукцією по цьому питанню користувачі бібліотеки мають можливість ознайомитись на Інформаційній зоні, яка працює в ЦРБ.

Спілкуючись із фахівцем центру бібліотекарі обговорили плани співпраці на 2018р., одним із яких є створення на базі бібліотеки дистанційного пункту доступу  громадян до правової безоплатної допомоги.

 До уваги користувачів бібліотеки!

 

Кожну середу в бібліотеці через Skype з 9.00 до 10.00 ви маєте можливість отримати безоплатну консультацію фахівців центру з надання  безоплатної вторинної допомоги.Літературний жовтень-2017

3 листопада 2017 року в центральній районній бібліотеці відбувся районний літературно-творчий конкурс «Літературний жовтень-2017». В конкурсі взяли участь 34 учасника із 23 шкіл району.

Конкурсанти були різного віку та об’єднала їх тема осені, яку кожен побачив в своїх неповторних образах. Не пройшли повз увагу школярів події на Сході. Також учасники конкурсу провели краєзнавчі розвідки про відомих літераторів району.

Своїм баченням осені поділилися з учасниками заходу керівники зразкових літературних студій «Вікторія» та «Пролісок».

З краєзнавчими новинками ознайомила виставка «Краю мій золотокосий – чарівна Золотоніщина моя».

Захід супроводжувався мультимедійним показом на осінню тематику, а на завершення заходу учасники переглянули відеопрезентацію на вірш Поля Верлена «Осіння пісня».

Цьогорічний конкурс показав, що діти дуже спостережливі, чутливі до змін як у природі так і суспільстві, ростуть літературно і з року в рік в роботах учасників осінь набирає різнобарвності.

 

Організатори заходу та члени жюрі методисти районного відділу освіти Логінов Андрій Юрійович, Олексієнко Лідія Олексіївна та директор Золотоніської ЦРБ та РДБ Безкровна Галина Миколаївна подякували педагогам за підготовку учасників, дітям за написання та естетичне оформлення робіт.


Презентація особистості

31 травня 2017 року в товаристві УТОГ відбулася презентація особистості «Вчений, академік, біохімік», яку провела для членів товариства бібліотекар Золотоніської ЦРБ Харь Оксана Михайлівна. Зустріч була присвячена нашому землякові, вченому відомому в світі О.М.Баху, який 160 років тому народився в м. Золотоноша. Присутні з цікавістю слухали маловідомі факти з життя вченого.


Творча лабораторія «Вони знайшли себе у слові»

30 березня в читальній залі Золотоніської ЦРБ відбулася творча лабораторія «Вони знайшли себе у слові», на якій члени районної літературно-творчої студії «Слово» та їх наставники зустрілися із земляком, який народився в мальовничому селі Драбівці – Михайлом Григоровичем Василенком, поетом і журналістом, критиком і перекладачем, етнологом і літературознавцем. Його перу належать поетичні збірки «Орії», «Очарії», «Ористея», «Чотиричас», «До матері, до дому» та багато інших робіт.

Ведуча заходу бібліотекар І категорії Сідина Лариса Василівна, представляючи гостя коротко зупинилась на його творчій біографії та звернула увагу на книжкову виставку «Краю мій золотокосий – чарівна Золотоніщина моя», в одному із розділів якої представлені всі роботи Михайла Григоровича Василенка.

В силу своєї скромності Михайло Григорович в своїй розповіді більше зупинився на творчості та цікавих фактах із життя відомих письменників та поетів і маловідомих фактів із життя літераторів нашого краю, ніж на своїй. Про самого Михайла Григоровича більше розповіла сусідка, вчитель Драбівецької НВК та автор книги про нього «Паростки правди, любові і болю» Поліна Василівна Косминіна. Її розповідь доповнила вчитель української мови та літератури Зорівської ЗОШ Ткаченко Тетяна Павлівна.

Представники зразкової студії «Пролісок» Гельмязівської ЗОШ – Ярослав Сокирко, Настя Омелян і Оля Твердюк, зразкової студії «Вікторія» Пальмірської ЗОШ – Вероніка Паркіна, новоствореної студії «Дзвіночки» Шабельниківського НВК – Владислав Блоха читали свої поезії, а Михайло Григорович давав свої поради щодо їх творів. А Настя Чернятевич та Ілона Шарапова із літературного гуртка «Дивослово» із Деньгівського НВК читали поезії із доробку М.Василенка, які їм найбільше сподобались.

Методист районного відділу освіти Андрій Юрійович Логінов дякуючи за цікаву розповідь запропонував Михайлу Григоровичу, у співпраці з вчителями-мовниками району зібрати та видати матеріал про відомих письменників та поетів нашого краю.

 

А на завершення, директор бібліотеки, дякуючи всім за цю цікаву зустріч, висловила щиру подяку Михайлу Григоровичу за подаровані ним книги всім бібліотекам Золотоніської ЦБС.

Яндекс.Метрика

День краси і здоров'я

Цікаво і змістовно проводять вільний час після навчання студенти Золотоніського ветеринарного технікуму. Цього разу вони завітали в центральну районну бібліотеку на День краси і здоров’я «Від книги до здоров’я», який відбувся 23 березня. Бібліотекар Л.В.Сідина представила присутнім лікаря дерматолога і косметолога районної лікарні Бондар Олену Павлівну. Вона дуже цікаво і дохідливо доводила юнакам і дівчатам, що для того, щоб подобатись собі і оточуючим, і взагалі бути красим і доглянутим, потрібно знати певні правила і як цього досягти. Як уже стало традицією на таких заходах у бібліотеці спеціалісти проводять майстер-клас для його учасників, що і зробила Олена Павлівна.

            Доповненням цікавого уроку стала виставка оформлена працівниками бібліотеки під назвою «Здоровим бути модно, стильно і красиво».


Бібліогід «Пізнаємо рідний край»

Нетрадиційно розпочався тиждень дитячого та юнацького читання в ЦРБ. В рамках тижня 22 березня працівники бібліотеки на запрошення директора Ковтунівського НВК Малого І.В. завітали в гості в очолювану ним школу з краєзнавчим бібліогідом «Пізнаємо рідний край». Ця зустріч була дещо незвичайною, бо разом із бібліотекарями школярі мандрували Золотоніщиною давньою і сучасною, познайомились із земляками, які своїми здобутками прославили рідну землю, а також з відомими людьми, яких наш край надихнув на творчість.

 

Подорожуючи діти мали можливість проявити свої знання, тому що на кожній зупинці треба було відповідати про кого розповідається.  Присутні познайомилися з цікавими фактами життя Г.Сковороди, дізналися про першого ректора Київського університету М.Максимовича, патріарха краєзнавства Черкащини М.Пономаренка, продовжувача його справи М.Голиша, співців рідного краю К.Думитрашка, Н.Лівицької-Холодної, І.Дробного, М.Василенка, Н.Ужвій та ін. Відповідаючи на питання вікторини «Мандруємо Златокраєм» школярі отримали інформацію про людей, які в різні часи побували на Золотоніщині. І як підсумок всього заходу був кросворд, який могли відгадати тільки ті, хто уважно слухав розповідь бібліотекарів. Розповідь про М.Пономаренка була доповнена відео-презентацією, які створили педагоги разом із своїми учнями.


Тренінг "Об'єднаймося заради миру"

03 березня на базі Золотоніської центральної районної бібліотеки відбувся тренінг з майстер-класом "Об'єднаймося заради миру", який проходив у рамках проекту "Зміцнення міжрегіональної комунікації та співпраці", що реалізується Спілкою Української Молоді в Україні за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії (NED). Учасниками заходу були вчителі району і 5 гостей з міста Мелітополя на чолі з Квасковою Оленою (координаторкою міні-проекту "Об'єднаймося заради миру" у Запорізькій області). Учасники обговорювали важливість національно-патріотичного виховання, волонтерства, взаємодії школи-учнів-батьків-громади у вирішенні важливих питань сучасності. Під час групової роботи учасники проявляли творчість, зображуючи емблему волонтерів; ерудицію і винахідливість при виконанні вправи "Мандрівка на яхті"; небайдужість при плануванні соціальних ініціатив, які можна реалізувати на базі своїх шкіл. Особливо цікавим був майстер-клас по виготовленню патріотичних сувенірів.  ЦРБ здійснювала інформаційну підтримку тренінгу через книжкові виставки. Учасники тренінгу отримали сертифікати за участь.


В 2017 році продовжилась плідна співпраця центральної районної бібліотеки та районного відділу освіти. В читальному залі районної бібліотеки пройшли:

·        семінар-практикум для вчителів іноземної мови;

·      семінар-практикум за участю викладача ЧНУ Бабенка Сергія Віталійовича для вчителів математики району;

· майстер-клас вчителя фізики та математики Ковтунівського НВК Малої Ольги Гаврилівни для малодосвідчених вчителів природничо-математичного циклу;

·        методичне об’єднання для вчителів української мови та літератури.

 

Заходи супроводжувались інформаційною підтримкою у вигляді книжкових виставок та виступів бібліотекарів.Захист науково-дослідницьких робіт МАН

       5 грудня 2016 року в читальному залі Золотоніської ЦРБ продовжився І етап Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН, Золотоніське відділення. Цього разу захищали свої роботи: Кравченко Руслан (Подільське НВК) – художня своєрідність драматургії Бертольда Брехта, Мірошник Олександр (Вознесенська ЗОШ) – моральні та життєві проблеми в оповіданні І.Купріна «Піратка», Вакула Тетяна (Скориківська ЗОШ) – однорідні члени речення у кіноповісті О.Довженка «Зачарована Десна», Ковальов Костянтин (Каврайський НВК) – використання регіональних природоохоронних об’єктів у туристсько-екскурсійній діяльності, Недолуга Влада (Богуславецький НВК) – демографія села Богуславець, Скорик Сергій (Скориківська ЗОШ) – сучасний стан та перспективи розвитку екотуризму в Черкаській області, Войцешук Маргарита (Благодатнівська ЗОШ) – робота висвітлювала екологічну тему, Білякова Олена (Пальмірська ЗОШ) – вікові особливості індексу критичної маси тіла і Озірський Антон (коробівський НВК) – дослідження поширення паразитичних грибів екосистеми лісу. Для написання робіт учнями було опрацьоване велику кількість інформації, і завдяки цьому не виникло проблем з відповідями на запитання, які їм задавали.

Для учасників заходу працювали книжкові виставки «Літературне краєзнавство» та «Калейдоскоп знань».


2 грудня 2016 року в читальному залі Золотоніської ЦРБ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН, Золотоніське відділення. 13 учнів 10-11 класів із шкільних навчальних закладів: Благодатнівської ЗОШ – Коваленко Тетяна, Петренко Дарина, Комишна Вікторія, Гончар Валерія; Гельмязівської ЗОШ – Артеменко Наталія, Черниж Анастасія, Ющенко Владислав; Коврайського НВК – Нечитайло Марина, Різник Аліна, Омелян Ірина; Кропивнянської ЗОШ – Лісецька Ольга, Атаманюк Олександр, Молодик Ярослав.

Роботи представлені на конкурс були різні по тематиці – історія України, історичне краєзнавство, правознавство, філософія, теологія, археологія, етнологія, етнографія, науково-технічна творчість та винахідництво. Дослідження членів МАН та їх захист були на дуже високому рівні, які мають право на подальший розвиток і вивчення.

Бібліотекарі ЦРБ підготували інформаційний супровід заходу у вигляді книжкових виставок: «Літературна панорама», на якій були представлені книги з історії та краєзнавства, «Ретровидання» - цінні та рідкісні книги, які є у фондах ЦРБ, рік видання яких датується ще ХІХ ст. та «Видавнича палітра Золотоніської ЦРБ».

 

Для виявлення інформаційних потреб учасників заходу бібліотекарями було проведено анкетування для учнів – членів МАН та їх наставників і подаровані інформаційні буклети «Цінні та рідкісні документи та зібрання Золотоніської ЦРБ».


"Літературний жовтень-2016"

4 листопада 2016 року в читальній залі Золотоніської центральної районної бібліотеки відбувся районний творчий конкурс для учнівської молоді «Літературний жовтень-2016».

Конкурс проходив у трьох номінаціях: «Осінь килим тче із листя», «В дитинстві відкриваєш материк, який назветься потім батьківщина» і «Мій улюблений жанр». До фіналу конкурсу були допущені роботи 35 учасників – учнів 4-11 класів із 24 сіл району. Передмовою до виступів учасників конкурсу були осінні мотиви творів письменників району, які зачитував член журі методист районного відділу освіти Логінов Андрій Юрійович. Олексієнко Ліда Олексіївна, член журі, методист районного відділу освіти ознайомила присутніх з роботами, які не пройшли до фіналу конкурсу, але заслуговують на увагу. Безкровна Галина Миколаївна, член журі, в.о.директора Золотоніської ЦБС звернула увагу присутніх на новий жанр, представлений на конкурсі – байки.

Хоч номінацій  було три, основним лейт мотивом заходу залишалась осіння тема. Учасники дуже глибоко, різнобічно, у барвах і алегорійних образах представили цю пору року.

Щемливою темою для учасників так і залишилась війна на Сході, любов до своєї батьківщини, рідного краю. Тож дуже вдумливими, не по-дитячому професійними була поезія та проза написана школярами.

В цьому році була започаткована номінація «Мій улюблений жанр», де можна було писати про все, що сподобалось, здивувало, зачепило за живе, одним словом, спонукало до написання художнього рядка.

Музично-слайдовий супровід заходу підготувала центральна районна бібліотека.

Організатори конкурсу щиро вдячні за написання таких творів талановитій молоді, яка є дуже спостережливою, емоційною, чуйною і звичайно дуже велика заслуга у цьому керівників-вчителів.

 

Учасниками конкурсу було висловлено бажання частіше зустрічатися у рамках районної літературно-творчої студії «Слово» для обміну досвідом та цікавими зустрічами з уже іменитими письменниками.


Тренінг в бібліотеці

21 жовтня у читальній залі Золотоніської центральної районної бібліотеки відбувся тренінг «Активні методи роботи з дітьми та молоддю» в рамках Всеукраїнського проекту "Консолідація та зміцнення громадянського суспільства Північної, Південної, Східної та Західної України» для вчителів району, організацією якого займалася тренер Москаленко Тетяна Миколаївна з с. Богуславець Золотоніського району. Участь у тренінгу взяли і бібліотекарі Золотоніської ЦРБ.

         В гості до золотонісців завітали з різних куточків України: Голова Спілки Української Молоді в Україні Лавріненко Неля Петрівна з м. Чернігів, тренери Тюріна Олена Василівна та Наумук Олена Анатоліївна з міст Дніпро та Мелітополь, які допомагали присутнім знаходити цікаві і креативні підходи в роботі з дітьми і молоддю. На початку тренінгу тренери незвичайним методом провели знайомство між учасниками, що зблизило малознайомих людей. Далі вони виконували цікаві та креативні, індивідуальні та групові завдання тренінгу, обговорювали проблеми виховання дітей та ставлення батьків до навчання. До кінця заходу всі присутні стали одним згуртованим колективом, який об’єднало бажання працювати продуктивно, цікаво, креативно.

 

Бібліотекарі дуже вдячні тренерам та учасникам заходу за отриманий досвід, який обов’язково використають у своїй роботі з читачами.


Відомий земляк

Вже традиційними стали відвідини бібліотекарями районної бібліотеки  членів  товариства УТОГ. Зустріччю цього разу стала мистецька година «Лицар комедії  із нашого міста», яка відбулася 6 жовтня. Бібліотекарі розповіли присутнім про відомого драматурга, сценариста художніх та мультиплікаційних фільмів, співавтора текстів пісень до них – Якову Ароновичу Костюковському. Важко знайти людину, яка б не знала або не бачила фільмів: «Операція «И», «Кавказька полонянка», «Діамантова рука». Ці найкращі кінострічки Л.Гайдая народились у співавторстві з Яковом Ароновичем, нашим земляком. Слухаючи розповідь Галат Людмили Григорівни учасники заходу мали змогу ближче познайомитися з талановитим земляком та посмакувати ласощами, якими пригощали бібліотекарі.


Відзнака читачів

Найбільшим надбанням бібліотеки є її вдячні читачі, які в будь-яку пору року, не зважаючи на настрій чи здоров’я, забуваючи про свій вік з радістю приходять до нашої бібліотеки і дякують за гарні книги, чуйне та уважне ставлення до них з боку бібліотекарів. Тож бібліотекарі в свою чергу започаткували відзначення кращих читачів до Всеукраїнського дня бібліотек. Відбулося нагородження  читачів-переможців  грамотами та подарунковими книгами в номінаціях:


Майстерня краси "L'amour"

Незвичайна майстерня краси «L`amour» працювала 29 вересня в читальному залі центральної районної бібліотеки. Майстер з манікюрної справи Наталія Пряда розповідаючи про техніку нанесення манікюру, особливо наголосила на правилах гігієни під час такої процедури.

Учасники заходу – студенти технікуму ветеринарної медицини мали змогу не тільки прослухали поради, а й побачити майстер-клас. А двом студенткам, які не робили ніколи манікюр, Наталія подарувала можливість зробити у неї безкоштовний манікюр.

Майстер-клас візажу провела для присутніх візажист професіонал Вікторія Гринець. Її розповідь про техніку та ефективні засоби нанесення макіяжу супроводжувалася практичними заняттями. Паралельно із розповіддю вона наносила макіяж студентці технікуму.

Доповнювала розповідь косметологів книжкова виставка «Уроки краси для молоді», з якої учасники заходу мали можливість почерпнути більш ширшу інформацію з питань косметології.

 

Організатори заходу щиро дякують майстрам Наталії та Вікторії за цікаві розповіді, працівникам технікуму Ларисі Володимирівні та Валентині Григорівні за сприяння у проведенні заходу.


Батьківський день в бібліотеці

            Святкуючи свій ювілей – 115 років, та впереддень Всеукраїнського дня бібліотек, Золотоніська центральна районна бібліотека розпочала цикл заходів для своїх читачів. Першим із них був батьківський день «Я мамине сонечко», на який завітали молоді мами і татусі зі своїми дітками. В теплому сімейному колі відбулася щира розмова з лікарем-дерматологом центральної районної лікарні Побиванцем В.Г. Батьки почули багато цінних порад від лікаря, задавали багато питань, що пов’язані із здоров’ям своєї малечі.

         Свою розповідь Віталій Григорович тісно пов’язав з книгою Марка Грушевського «Дитина у звичаях і віруваннях українського народу». Ця книга стала для нього дуже близькою, бо він давно виношує мрію, і є вже певні напрацювання для створення «Музею дитини». З великим інтересом присутні слухали розповідь про те, як ще два століття назад вибирали хрещених батьків для своїх дітей, як пояснювали дітям звідкіля вони взялися. Молоді батьки на деякий час занурилися в цікавий світ звичаїв своїх предків.

         Тим часом малеча ласувала смаколиками, гралася іграшками та малювала свої шедеври. Їм було дуже цікаво познайомитися один з одним, адже у бібліотеці вони зустрілися вперше.

    За багаторічну співпрацю і підтримку бібліотеки, її колектив нагородив Побиванця В.Г. грамотою, скромним подарунком та подякував за цікаву і змістовну розповідь.

          Захід дуже всім сподобався, приніс багато цікавої інформації і позитивних емоцій.


Незалежність через призму книги

Незалежність за яку боролося не одне покоління українців стала реальністю в XX столітті, тоді ніхто навіть уявити собі не міг, що в XXI ст. за збереження незалежності України буде пролито стільки крові і покладено людських життів.

Виставка-панорама створена бібліотекарями Золотоніської ЦРБ «Україно, незборима зроду! Ти душа великого народу!» дала можливість учасникам районного свята до 25 річниці Незалежності України ще раз згадати той нелегкий шлях, яким іще з часів козацтва йшов український народ до самовизначення і суверенітету Української держави, її цілісності і незалежності.

На виставці була представлена література по історії нашої держави, починаючи з козаччини і до подій Майдану і АТО. Неабиякий інтерес викликали у присутніх книги з історії звичаїв і обрядів українського народу. Серія книг «Невідома Україна» привернула увагу краян та гостей свята маловідомими фактами з історії, культури, спорту та ін.

Краєзнавча література представляла як окремі села району так і його літературне надбання, історію видатних людей краю.

 

Виставку-панораму доповнила виставка «Видавнича палітра Золотоніської ЦРБ», яка ознайомила учасників заходу з видавничими матеріалами, що підготувала і випустила Центральна районна бібліотека. 


Бібліотечний десант у військову частину

22 червня 2016 року у військову частину, яка базується в м. Золотоноша висадився незвичайний десант – бібліотечний. Зазвичай читачі приходять в бібліотеку, а цього разу бібліотека прийшла в гості до мужніх чоловіків, тендітних жінок – наших захисників-військових.

         Розпочався захід хвилиною мовчання на честь вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Разом з бібліотекарями в гості до військовослужбовців прийшов відомий на Золотоніщині по професії лікар-дерматолог, а в душі залюблений в рідний край краєзнавець Побиванець Віталій Григорович. Своєю краєзнавчою презентацією Віталій Григорович допоміг долучитися до пізнання історії Золотоніщини людям, які волею долі стали її мешканцями. Це була цікава розповідь легенд про походження назв м. Золотоноша, історію роду її засновників – Глинських. Учасники заходу мали можливість пройтися вулицями старого міста, побачити скільки відомих людей у нас народилося і проживало на Золотоніщині, які відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Логічним продовженням презентації стало представлення провідним методистом Вовк Діною Григорівною краєзнавчих матеріалів, випущених в Золотоніській центральній районній бібліотеці. Разом з нею присутні перегорнули сторінки  журналу «Військо України», який був представлений на виставці «Читати, щоб знати, знати, щоб перемагати». Креативно розміщений матеріал на маскувальній сітці, привертав увагу і спонукав до ближчого ознайомлення з ним.

Оригінальним було клоуз-тестування проведене Діною Григорівною. Основними питаннями, на які відповідали учасники заходу, це питання по Конституції, державним та національним символам не тільки України, а й інших держав.

Завідуюча відділом організаційно-методичної та краєзнавчої роботи Олексенко Валентина Іванівна провела бібліомікс:

-   огляд книжкової виставки «Книги, про які хочеться розповісти», в яких розкривається болюча для всіх українців тема Євромайдану та АТО, висвітлена в художньому слові;

-         презентація  книг, що отримані бібліотекою за державною програмою «Українська книга»;

-     «Журнальна мозаїка» налаштувала всіх на літній відпочинок, городні та дачні роботи, приготування смачної їжі, догляд за малятами, а також були представлені журнали, які висвітлюють сучасне політичне життя;

-    та чи не найцікавішою для присутніх була книжкова виставка «Раритетні та рідкісні видання центральної районної бібліотеки», де були представлені найстаріша книга 1860-1961 р., найменша книга, найдорожча книга, яка в 2009 році коштувала 3000 грн., також найзачитаніша книга Люко Дашвар «Молоко з кров’ю».

Завершила десант директор Золотоніської ЦБС Безкровна Галина Миколаївна мандруючі із присутніми книгами лауреатів та дипломантів конкурсу «Коронація слова», які є в фондах бібліотеки та іншими цікавими книгами цих авторів.

 

Творча співпраця продовжується. Бібліотекарі вже отримали запрошення на святкування Дня Незалежності.


Мейкерспейс "Креативність. Інновації. Досвід."

12 травня працівники центральної районної бібліотеки провели мейкерспейс «Креативність. Інновації. Досвід.» для шкільних бібліотекарів. В програму заходу входили:

-       Бібліотечний калейдоскоп «Традиційне й інноваційне» запропонувала директор бібліотеки Безкровна Галина Миколаївна. Своїм виступом вона довела, що і сьогодні в час шаленого розвитку технологій можна здивувати і привернути увагу читача до книги. Наглядно в цьому переконали виставка-колаж «Нові часи – нові герої» та виставка-інсталяція «Дефіле книжкових новинок».

-       Бібліомікс «Цікавинки з друкованої сторінки», який провела Олексенко Валентина Іванівна, ознайомив учасників заходу з новими надходженнями по програмі Українська книга та періодичними виданнями, які передплачує ЦРБ.

-       Краєзнавчий круїз «Наш край пишається талантами своїми», до якого запросила Вовк Діна Григорівна, дав змогу бібліотекарям помандрувати теренами Золотоніщини і познайомитися з видатними людьми краю за допомогою друкованої продукції ЦРБ по краєзнавству.

Подорожуючи сторінками сайту Золотоніської ЦБС бібліотекарі пересвідчились, що співпрацюючи із ЦРБ можна сподіватися на цікаві зустрічі з творчими людьми, приймати участь у креативних заходах і можливість знайти нових друзів далеко поза межами області.

         Учасникам заходу бібліотекарі подарували свою друковану продукцію та візитівки. Присутні залишили запис у гостьовій книзі.


До 30-ї річниці Чорнобильської трагедії

"Бібліотечний відеосалон"

         25 квітня розпочав свою роботу "Бібліотечний відеосалон", який був присвячений 30-й річниці Чорнобильської трагедії. Демонстрували документальні кадри тих трагічних днів, а також реалії життя сучасної Чорнобильської зони.


Година-спомин "Чорнобиль - трагедія нашої землі"

      Чорнобильська трагедія давністю в 30 років стала дуже близькою сьогодні для учасників години-спомину «Чорнобиль – трагедія нашої землі», яка відбулася 22 квітня в читальному залі Золотоніської ЦРБ. Книжкова виставка «Чорнобиль немає минулого», кадри кінофільму, слова ведучих про ті події викликали сльози у Валентини Адамівни Трибиль, яка була запрошена на захід. Вона голова спілки дітей Чорнобиля, переселенка із Чорнобильської зони. Затамувавши подих школярі слухали очевидицю тих страшних подій. Валентина Адамівна жила за 4 км від реактора, у сім’ї було п’ятеро малих дітей, найменшій донці виповнилося тоді лише 3 роки. Разом з чоловіком вони вимушені були покинути рідну домівку, залишивши все: житло, господарство, посуд і навіть дитячій одяг, і переїхати у зовсім  невідоме їм тоді село Деньги на Черкащині.

         Юлія Анатоліївна, та сама донька, якій тоді було 3 роки розповіла про те, що саме вона запам’ятала про ті дні.

         І мама і донька обоє з вдячністю згадували про своїх вже тепер односельчан із с. Деньги, які допомогли їм 30 років назад, давши їм житло і все, що необхідно людині для життя.

         Інна Гавриленко продекламувала власного щемливого вірша, присвяченого пам’яті Чорнобильської трагедії.

        Такі зустрічі не залишають нікого байдужими, адже для одних це історія, для інших – життя.

         Щиро дякуємо Валентині Адамівні та Юлії Анатоліївні за участь у заході.


Презентація книги "Шлях до істини"

19 квітня 2016 року в центральній районній бібліотеці пройшов день інформації бібліотечних працівників Золотоніської ЦБС.

         В програмі дня інформації розглядалися поточні питаннями роботи ЦБС, директор надала інформацію, що отримала на обласних курсах підвищення кваліфікації директорів та заступників, методист ознайомила з аналізом діяльності бібліотек області в 2015 році. Детально обговорили бібліотечні працівники «Технологічні аспекти  обслуговування користувачів», зупинилися на Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року.

          Перед бібліотекарями виступила Надія Поденщикова, уродженка с. Каленики Золотоніського району, авторка книги «Шлях до істини», яка видана за програмою «Українська книга-2015». Цікавою була розповідь Надії Андріївни про написання книги, про прототипи оповідань та зв'язок морального, духовного і матеріального. Багато читачів, які прочитали книгу пересвідчились у справді народності книги, тому що в оповіданнях вони впізнавали в них себе та своїх односельців, що є напевно самим більшим визнанням творчості автора.


Всеукраїнський тиждень юнацького читання в центральній районній бібліотеці.

     В рамках Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання, який щорічно проходить в березні, в бібліотеці технікуму ветеринарної медицини 31 березня була проведена година патріотичної поезії «Коли радість із сльозами обнялися», яку підготували та провели працівники районної бібліотеки та бібліотеки технікуму. Розпочали годину поезії бесідою про значимість поетичного слова, про її роль та місце в суспільстві. Кожен із присутніх висловив своє ставлення до поетичного слова і всі разом дійшли висновку, що поезія – це не просто слова – це стан душі, це звучання душі автора, адже душа не буває німою. Далі учасники зустрічі декламували поезію на патріотичну тематику: про події АТО, Майдану, поезію, присвячену Великому Кобзареві, козацькій славі наших славних героїв. Особливо зворушливо звучали рядки, присвячені матерям, які чекають своїх героїв зі сходу. Працівники районної бібліотеки вдячні студентам технікуму Старовій Наталії, Нагурній Олені, Кириченко Андрію, Клименко Ользі (група І «В» - куратор Косенко Олександр Володимирович); Горбонос Наталії (група І «А» - куратор Атаманюк Леся Валеріївна); Філіпській Катерині, Ткаченко Катерині (група ІІ «А» - куратор Грицаченко Євгеній Григорович) за хвилюючі поезії, які пройняли духом патріотизму всіх присутніх.

 

        1 квітня в районній бібліотеці для користувачів бібліотеки та студентів технікуму цікаво і захоплююче пройшов огляд літератури на патріотичну тематику, яку підготувала працівник юнацького сектору районної бібліотеки. Присутні мали змогу ознайомитися з книгами М.Рудневича «Я із Небесної Сотні» про останні події Майдану; книгою «Війна на три букви» про анексію Криму, терористичну операцію на Донбасі та трагічні події Одеси; книгою С.Талан «Оголений нерв» - фіналісткою конкурсу коронація слова; книгою віршів «Волонтери»; книгою «Цитати Сходу» – про реальні історії, думки, переживання очевидців війни на Донбасі; «100 днів полону, або позивний «911» - книгою спогадів про перебування в полоні Черкаського правозахисника, волонтера В.Макєєва. Жорстоке поводження ополченців ЛНР, психологічні допити, приниження, тортури – все це детально викладено в сповіді автора. Всі ці книги містяться в фондах центральної районної бібліотеки і заслуговують на увагу користувачів.


Зустріч з поетесою Оленою Желєзняк           "У пошуках ключів до світу"

      В 2012 році з’явилося нове ім’я в українській літературі – це Олена Желєзняк, наша землячка, журналістка, поетеса, лауреат Всеукраїнської премії ім. В.Симоненка в 2013 року за першу збірку поезії «Шукаючи ключі до світу».

Зустріч з Оленою відбулася 30 березня в центральній районній бібліотеці в рамках Тижня дитячого та юнацького читання. Організаторами заходу були центральна районна бібліотека та методисти РАйВО Логінов А.Ю. та Олексієнко Л.О. На зустріч були запрошені творчо обдаровані учні шкіл району, які пишуть поезію та прозу і їх керівники, а також поети-початківці Юлія Даценко, студентка 1 курсу медичного коледжу м. Черкас і Таня Швець, учениця 8 класу Черкаської школи № 1. Готуючись до зустрічі діти із своїми наставниками не тільки ґрунтовно вивчили поезію, а й зробили такий аналіз, що сама письменниця була здивована таким трактуванням і розумінням її творів. Особливо сподобались виступи Лесі Жук з Вознесенської ЗОШ та Ярослава Лисуна з Кропивнянської ЗОШ. Це тим самим заставило Олену подивитися на свою поезію в іншому ракурсі, і замислитись над стилем написання віршів. Поетеса із захопленням слухала декламування учнями її творів, яке вона чула всього вдруге за своє життя.

Дуже цікавою була розповідь Олени Олегівни про те, як вона працює із вихованцями літературної студії «Пегасик», який діє при Черкаській обласній бібліотеці для дітей. Оригінальним було завдання, яке дала Олена школярам та наставникам: на запропоновані слова треба було скласти літературні композиції різних жанрів. Це завдання із задоволенням виконували не тільки школярі, а й їх наставники та методисти РАйВО. Олена відмітила, що найбільш цікаво і неординарно це завдання виконала Мирослава Орап з Пальмирської ЗОШ.

           Поезія Олени Желєзняк спонукає до роздумів, вона ніби ставить перед читачем запитання, на які він сам повинен знайти відповіді. Під час діалогу разом із своїми вихованцями на ці питання знаходили відповіді Тетяна Іванівна Мехеда з Пальмирської ЗОШ, Валентина Григорівна Кобзаренко з Гельмязівської ЗОШ, Катерина Іванівна Гриб з Софіївського НВК, Ліда Михайлівна Павлюченко з Подільської ЗОШ, Оксана Олександрівна Погоріла з Кропивнянської ЗОШ, Світлана Дмитрівна Гончар з Вознесенського, Світлана Миколаївна Фатіф із Дмитрівки, також методисти Логінов А.Ю., Олексієнко Л.О., директор ЦРБ Безкровна Г.М. Активними учасниками зустрічі були: Ольга Твердюк та Марина Калюжна з Гельмязівської ЗОШ, Леся Жук з Вознесенська, Мальвіна Тригуб з Пальмири, Карина Костюк з Софіївського НВК, Ярослав Лисун з Кропивнянської ЗОШ, Євгенія Луняєва з Дмитрівського НВК і Владислав Заєць з Подільської ЗОШ. На згадку про зустріч авторка подарувала свої книги учасникам заходу.


Поетичний диліжанс «На крилах Лесиних пісень (до 145-річчя з дня народження Лесі Українки)

Кожним словом, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім’я її Леся Українка.

В ці лютневі дні в Україні відзначається 145 річниця з дня  народження гордої і незворушної, щирої і непідкупної, сміливої і справедливої Лесі Українки. До цієї дати в читальній залі районної бібліотеки 26 лютого був проведений  поетичний диліжанс «На крилах Лесиних пісень».

Учасниками заходу стали старшокласники гімназії, які проживають в навколишніх селах Вільхи, Коробівка, Мелесівка та інші читачі бібліотеки. Розповідь бібліотекарів про незабутню доньку України, її гостре, правдиве слово перемежовувалась відеопоказом життєвих віх письменниці та  уривком із екранізації «Лісової пісні». А члени літературного гуртка при Новодмитрівській СБФ: Шамчук Дарина, Антоненко Аня, Талєр Олександра, Бражник Дана, Кіт Юля декламували рядки невмирущої поезії Лесі Українки. Все сказане і показане на екрані доповнювалось книжковою виставкою «На крилах Лесиних  пісень», яка працювала в читальній залі бібліотеки.

Працівники бібліотеки дякують всім, хто завітав на захід, особливо бібліотекарю Новодмитрівської СБФ Степанко Л.П. та дівчаткам із  літературної студії.