Запитуйте – відповідаємо

 

12 червня в Золотоніській районній бібліотеці відбувся бібліоміст «Запитуйте – відповідаємо» в режимі on-line із жителями сіл Дмитрівка та Нова Дмирівка. На питання жителів села: по пенсійному забезпеченню відповідала Вольська Людмила Анатоліївна, заступник начальника відділу обслуговування громадян головного управління пенсійного фонду України в Черкаській області; на юридичні питання – Жалобна Тетяна Миколаївна, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги. 

Програма «Бібліоміст» – нова можливість для громадян з віддалених населених пунктів отримати юридичну консультацію або відповідь на проблемне питання правового характеру в режимі он-лайн зв'язку. Громадянам для отримання доступу до безоплатної правової допомоги необхідно прийти до однієї з бібліотек за місцем проживання, які підключені до програми «Бібліоміст». У Золотоніському районі цією програмою можна скористатися в бібліотеках с. Благодатне, Гельмязів, Дмитрівка, Нова Дмитрівка.

 

Також у бібліотечний фонд Золотоніської районної бібліотеки було передано інформаційні буклети, брошури, збірки системи БПД та пенсійного фонду України.


Ярмарок професій сьогодення

 

22 травня 2019 р. в Золотоніській центральній районній бібліотеці  відбувся «Ярмарок професій сьогодення».

Профконсультант Золотоніської міськрайонної філії Черкаського ОЦЗ Журавльова Надія Юріївна розповіла дев’ятикласникам про професії, які затребувані сьогодні на ринку праці і роздала буклети «Твій шлях у світ професій», «Навігатор вибору професії». Та найцікавішими для учасників заходу були тренінгові заняття, в яких вони приймали активну участь, вступали в діалог з Надією Юріївною. Школярі з особливою цікавістю пройшли тест на відповідність до обраної професії.

 

Атмосфера, що панувала на заході показала відповідальне відношення школярів до вибору майбутньої професії.


Презентація книги «Люди землі»

 

17 квітня в Золотоніській районній бібліотеці відбулася презентація книги Володимира Побиванця «Люди землі». Агроном від бога, людина беззавітно віддана землі та людям праці, Володимир Григорович, в черговий раз виніс на суд читачів свій творчий доробок. Читач вперше дізнався про Володимира Григоровича, як поета і прозаїка, прочитавши його книги «Розповіді під вишнею» та «Наш рід добрий на плід».

         Цього дня в районній бібліотеці зібралися близькі і рідні письменника, колишні колеги-агрономи, працівники музею, районної газети «Вісник Золотоніщини» та інші, яким цікавий Володимир Побиванець, як людина та письменник. З теплотою згадували про роки співпраці з Володимиром Григоровичем колишній голова районної ради, сьогодні пенсіонер та активний читач районної бібліотеки Скидан В.М., директор Новодмитрівської НВК, а в минулому керівник апарату райдержадміністрації Тукало О.Г., кореспондент «Вісника Золотоніщини» Коваленко Н.І.

Молодший брат Віталій розповів про роботу над книгою, та представив презентацію «Люди землі» очима художниці» по художньому оформленню книги, а також зачитав лист від видавця Ю.Чабаненко, яка не змогла бути присутня на заході.

Учасники заходу мали можливість подивитися відео-презентацію книги «Люди землі». Аудіозапис оповідання «Сповідь», в якому автор  освідчується у своїй любові до поля, викликав сльози на очах. У своєму виступі Володимир Григорович розповів про свої творчі  плани, та подякував усім, хто прийшов на презентацію, і знайшов теплі та щирі слова про його книги, які він подарував присутнім.

Музичні вітання автору та гостям заходу дарував колектив «Водограй» Новодмитрівського БК, керівник Шиєнко І.А. Теплі вітання Володимиру Григоровичу висловили керуючий справами районної ради Стрижак С.О. та радник голови райради Нагаєвський О.Г., начальник відділу культури і туризму Головата І.В. та директор Золотоніської ЦРБ Безкровна Г.М.

 

Бібліотекарі дуже вдячні, що мають можливість першими презентувати твори Володимира Григоровича та з нетерпінням чекають нових книг.


«Запитуйте – відповідаємо»

 

 

29 березня в Золотоніській районній бібліотеці відбувся бібліоміст «Запитуйте – відповідаємо» в режимі on-line із жителями с. Благодатне. На питання жителів села: по пенсійному забезпеченню відповідала Вольська Людмила Анатоліївна, заступник начальника відділу обслуговування громадян головного управління пенсійного фонду України в Черкаській області; на юридичні питання – Жалобна Тетяна Миколаївна, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги.


Нам не забуть тих днів афганських біль

 

19 лютого 2019 року у гуртожитку Золотоніського коледжу ветеринарної медицини в затишній залі бібліотеки відбулась зустріч студентів із земляком, воїном-інтернаціоналістом, головою міськрайонної спілки Афганістану Кучерявим Віталієм Іларіоновичем.

Бібліотекар Золотоніської районної бібліотеки Олексенко В.І. розповіла про Афганську війну, яка залишила свій слід у долях тисяч українців та представила присутнім воїна-інтернаціоналіста, який пройшов пекло гарячих пісків Афганістану.

Віталій Іларіонович створив клуб «Шураві», в якому об’єдналися воїни-афганці, а згодом створив спілку ветеранів і став першим її головою. Він схвильовано згадував про тяжкі роки чужої війни, на яку він потрапив 18-літнім юнаком; про побратимів, що проявили патріотизм, мужність і відвагу; про роботу спілки ветеранів.

Слухаючи розповідь гостя присутні ніби побували в горах Афгану, дізналися про побут місцевих жителів, які  вдень були звичайними людьми, а вночі ставали запеклими і жорстокими ворогами.

 

Разом з усіма українцями учасники зустрічі віддали шану тим, хто чесно виконав свій громадянський обов’язок і залишився вірним присязі.


Молодіжна вечірка

«Ти без мене – не ти, я без тебе- не я»

 

Свято Валентина – одне з найпопулярніших у світі. У XX столітті його почали святкувати і в Україні, воно стрімко увійшло в наше життя і захопило вирієм гарних емоцій ласкавих слів та чудових подарунків.

12 лютого 2019 року свято Валентина завітало і в Золотоніську районну бібліотеку. Студенти коледжу ветеринарної медицини на чолі із викладачем С.О.Калюжко стали учасниками молодіжної вечірки «Ти без мене – не ти, я без тебе – не я», яку підготувала та провела Олексенко В.І.

Із бажаючих позмагатися були створені три пари конкурсантів, які пройшли випробування у конкурсах: «Признач побачення у бібліотеці», «Зрозумій мене без слів», «Дарую тобі Валентинку», «Аукціон ніжних слів», «Ромашка».

Найцікавішим виявився конкурс «Дивне почуття – кохання», в якому  учасники відчули себе поетами та продовжили рядки «У День святого Валентина бачу дивну я картину...», проявивши при цьому свою інтелектуальність, ліризм та володіння віршованим рядком.

Вболівальники також не залишились осторонь змагань, вони на валентинках  писали  побажання бібліотеці.

Кожна пара була особливою, непередбачуваною, креативною і цим самим виборола собі почесні титули. За підсумками набраних балів та глядацькими симпатіями пара – Ластівка Ольга та Бабич Ростислав отримали титул «Найспритніша пара», Наумова Олександра та Яценко Роман стали «Найартистичнішою парою», а Кудря Юрій та Самарська Оксана були визнані  «Найніжнішою парою» і стали переможцями конкурсних змагань – «Ідеальною парою». Всі учасники отримали від організаторів подарунки.

          Працівники бібліотеки вдячні Калюжко С.О. та всім учасникам заходу.


Пишаємось своїми земляками

23 листопада 2018 року в Золотоніській ЦРБ для учнів шкіл району відбулася літературно-музична композиція «Я до землі, мого життя відради, думками припадаю, щоб творити» присвячена творчості поета Владислава Григоровича Наказного.

Методист районного відділу освіти Андрій Юрійович Логінов провів велику пошукову роботу по дослідженню життєвого і творчого шляху В.Г.Наказного і ознайомив присутніх із біографічними даними та особливостями творчості поета. Його розповідь супроводжувала слайд-презентація, яку підготувала центральна районна бібліотека.

Цікаву літературно-музичну композицію підготували вчителі та учні Деньгівського НВК, де в свій час Владислав Григорович був заступником директора школи, та Синьооківського НВК, де він вчителював.     

На заході була присутня дружина Владислава Григоровича – Марія Миколаївна, яка подякувала учасникам заходу та його організаторам за те, що змогли глибоко доторкнутися до його творчості.

Теплі слова про автора звучали з вуст Лілії Валеріївни Неживенко, вчителя української мови та літератури Синьооківської НВК, яка починала свій трудовий шлях з подружжям Наказних в Бакаївській школі-інтернат.

Про Владислава Григоровича, як громадського діяча, присутнім розповіла бібліотекар ЦРБ В.І.Олексенко. 

Вчителі Деньгівського НВК Р.І.Заіка та Ю.В.Кліндухова разом із своїми вихованцями виконали українські пісні, які присвятили дружині поета Марії Миколаївні.


«Правові джерела інформують»

19 листопада 2018 року в рамках проведення «Тижня правових знань» в центральній районній бібліотеці для слухачів Золотоніської філії центру професійного розвитку персоналу ПАТ «Укрзалізниці», які приїхали на навчання з різних кінців України, була проведена інформаційно-консультативна година «Правові джерела інформують».

На захід запрошена начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М., яка розповіла присутнім про зміни в законодавстві, а також відповіла на численні запитання слухачів. Учасники заходу отримали буклети «Захищай свої права», «Твої права – твій захист» та інші.

  Інформаційною підтримкою заходу була викладка правової літератури «Правова інформація для вас».Акція у Золотоніській ЦРБ

 

14 жовтня в Україні стало особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з указом президента у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії та з 2015 року  став День захисника України.

          У Золотоніській центральній районній бібліотеці напередодні свята   відбулася акція  «Дорогами козацької слави». Цього дня  читачі, які прийшли до бібліотеки отримували книжкові закладки із козацькою символікою. Студенти коледжу ветеринарної медицини стали учасниками козацьких забав. Поділившись на рої, ерудовані козаки та козачки відгадували кросворд, давали відповіді на питання вікторини, складали пазли, «Козацькі старшини» роїв  змагалися у конкурсі «здужання силою», поїданні вареників на швидкість та у приготуванні канапок для своїх роїв. Всі разом ласували традиційною українською стравою-варениками  та приготованими  старшинами канапками і разом склали прислів’я про козаків «Козацькому роду нема переводу». А на завершення зробили спільне фото біля книжкової виставки «Україна козацька: п’ять віків історії», яка працює у центральній районній бібліотеці.


  27 липня в Золотоніській ЦРБ працював відеосалон "Історичний відеоальманах "Духовна спадщина українського народу", де демонструвалися відеопрезентації до 1030-річчя Хрещення Київської Русі.Агроном з душею мрійника

 

8 червня в Золотоніській центральній районній бібліотеці відбулася презентація творчості «У пошуках духу чистоти і незайманості», на якій презентувалися перші книги Володимира Григоровича Побиванця «Розповіді під вишнею», «Наш рід добрий на плід». Цього дня в залі бібліотеки зібралася велика родина Побиванців різного віку, друзі автора, спонсори видання книг, представники з районної ради та РДА, а також читачі бібліотеки – поціновувачі художнього слова. Цей захід перетворився на дуже затишне, чисто сімейне свято однодумців.

Володимир Григорович настільки професійно і проникливо володіє художнім словом, що майже кожна розповідь про автора, декламування його творів, включення skype-зв’язку з рідною сестричкою Любою у присутніх викликали сльози. Бог обдарував Володимира Григоровича такою майстерністю, що присутні на заході ніби переносилися в ті часи, коли писалися ці твори.

Велика заслуга в тому, що захід відбувся, Віталія Григоровича Побиванця, добре відомого на Золотоніщині краєзнавця, рідного брата автора. Він  підготував презентацію про родину, поділився спогадами про минулі роки, зробив аудіозапис по творах Володимира Григоровича, записав відео патріарха золотоніського письменника Івана Семеновича Дробного з думками про творчість В.Г.Побиванця, що демонструвалися присутнім.

Донька Івана Семеновича С.І.Дробна зачитала рекомендацію написану її батьком для вступу Володимира Григоровича в члени Національної спілки письменників України.

На свою презентацію Володимир Григорович запросив подруг дитинства, сусідку і куму Н.Г.Тимошенко, яка згадала прожиті роки, які залишились в пам’яті назавжди та організувала skype-зустріч із рідною сестрою автора, яка проживає в Білорусії.

Багато з присутніх та виступаючі представники районної ради  Гончаренко Т.І., Стрижак С.О., Нагаєвський О.Г. знали автора як працівника сільського господарства, а цього дня пізнали його як мрійника із тонкою і вразливою душею, що бачить світ у всіх його барвах і вміє виразити це в художнім слові.

 

Доповнювала захід виставка «Спрага творчого польоту», на якій демонструвалися книги, дописи в періодичні видання та світлини з сімейного фотоальбому.


Святковий візит

24 травня Золотоніське об’єднання УТОГ святкувало своє 85-те день народження. Продовжуючи свою співпрацю з товариством наша бібліотека не залишила поза своєю увагою такий видатний ювілей. Бібліотекар Харь Ю.М. привітала зі святом членів УТОГ та їхнього керівника Барчан О.В. та запропонувала краєзнавчий калейдоскоп «Портрети відомих золотонісців».


"Будемо пам'ятати"

Відео-година «Будемо пам’ятати», яка пройшла 8 травня в Золотоніській ЦРБ, була присвячена пам’яті тих, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.Відео-факт «Чорнобильська трагедія: як це було»

До річниці Чорнобильської трагедії в Золотоніській центральній районній бібліотеці працював відеосалон, де демонструвався фільм про Чорнобильську трагедію.PR-акція

 

бібліотека на колесах

18 квітня Золотоніська ЦРБ розпочала PR-акцію бібліотека на колесах «Читаюча Золотоніщина» в с. Софіївку. В сільській раді бібліотекарі Безкровна Г.М. та Олексенко В.І. провели прес-огляд періодики, яку виписує ЦРБ та подякували керівникам сільської ради за виділення коштів для поповнення бібліотечного фонду Софіївської СБФ книгами та періодичними виданнями.

У Софіївському НВК І-ІІІ ст. працівники бібліотеки разом із журналістом, поетом, письменником О.А.Кирком провели краєзнавче знайомство. Надзвичайно цікавою була розповідь Олександра Андрійовича про його літературну діяльність та різні життєві ситуації, які спонукали до написання поезій. У школярів було багато запитань, на які він давав відповіді.

Присутні на заході мандрували селами Золотоніського району і знайомилися з видатними письменниками краю та тими, які перебували в ньому Г.Сковородою, М.Пономаренком, М.Максимовичем, Г.Голишом, І.Дробним, М.Василенком, В.Денисенком.

Цього дня школярі мали можливість пізнати частинку історії нашого краю, прослухавши розповідь бібліотекарів. Для закріплення матеріалу брали участь у бліц-турнірі «Назвіть повну назву книги», розгадували анаграми, в яких були зашифровані прізвища письменників, краєзнавчу вікторину, приймали участь у грі «Четвертий зайвий». В цих змаганнях діти на практиці закріпили почутий матеріал та отримали за це заохочувальні призи, які підготувала бібліотекар Софіївської СБФ Єщенко О.І. при фінансовій підтримці сільської ради. Давати правильні відповіді школярам допомагала книжкова викладка книг письменників, про яких розповідали.

 

На закінчення заходу школярі прийняли участь у флеш-мобі «Читаюча Золотоніщина».


"Даруй нам, Боже, мир на всі часи"

Є багато читачів, але є такі, які відійшовши у вічність, залишають по собі яскравий слід, таким був Іван Миколайович Нерівний. Він був одним з найкращих читачів Золотоніської ЦРБ, ерудований, міг дати відповідь на запитання з різних галузей науки. А ще він пройшов пекло Афганістану, що стало поштовхом до написання віршів.

Іван Миколайович спішив жити, бути корисним, співав і писав, писав… Писав для душі і від душі, до дня народження і на весілля, до ювілею, на випускний вечір, особливо вшановував побратимів – живих і загиблих, писав з гордістю, а іноді із сумом про сьогодення.

12 квітня в Золотоніській центральній районній бібліотеці відбулася презентація творчості Івана Невірного «Даруй нам, Боже, мир на всі часи», на якій була присутня родина Івана Миколайовича, друзі, побратими, студенти Золотоніського коледжу ветеринарної медицини.

За підтримки Золотоніської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану, фінансової допомоги небайдужих людей частина віршів була надрукована в збірці «Пил Баграма», презентацію якої ми планували провести ще в грудні минулого року, але за станом здоров’я автора презентація була відкладена. А сьогодні ми презентували вже творчість Івана Миколайовича, бо після смерті автора побачила світ його друга збірочка творів «Я любив вас усіх…». Вона вийшла завдяки титанічним зусиллям його побратима Скрипника Анатолія Олександровича.

Збірки Івана Нерівного є літературним пам’ятником всім тим, хто віддав життя та воював в Афганістані.

На цій зустрічі було дуже багато сказано теплих, щирих і вдячних слів про Івана Миколайовича його дружиною Тетяною Нерівною; поетом, членом Національної спілки журналістів України, товаришем по зброї і духу Скрипником А.О.; членом спілки журналістів України, поетом, письменником Кирко Олександром Андрійовичем; директором ЦРБ та РДБ Золотоніської ЦБС Безкровною Галиною Миколаївною. Ці слова були настільки трепетними, що навіть на очах чоловіків бриніли сльози.

Вся зустріч перепліталася віршами Івана Миколайовича, їх декламували студенти коледжу ветеринарної медицини, до них зверталися виступаючі. Дружина І.Нерівного подарувала збірки присутнім.

В одному із своїх останніх віршів Іван Нерівний писав:

«…Любіть живих і пам’ятайте мертвих,

                  Я буду жити в пам’яті живих…»


Авторська зустріч в Золотоніській ЦРБ

Вже стало доброю традицією запрошувати письменників на гостину до бібліотечних працівників району. Кожна така  зустріч – це теплота спілкування, радість від занурення у цілющі джерела художнього слова, яке єднає всіх спраглих, що прагнуть до творчих пошуків.

30 березня 2018 року в Золотоніській ЦРБ відбулася авторська зустріч «Миттєвості лету життя» з землячкою Старокожко Ларисою Павлівною.

Письменниця видала 9 книг поповнивши  літературну криницю нашого краю новими книгами, якими вона щедро поділилася із громадою Золотоніщини, подарувавши  їх нашим бібліотекам. Це «Лебеді на  снігу», «Дикі квіти», «Дві долі на долоні», «Ты только вернись»,  «Это было», «Сладкая полынь»,  «Чоловіки не плачуть», «Вінець непорочності»,  «Вчера. Сегодня. Завтра». Готується до друку десята книга Лариси Старокожко. Тож у бібліотекарів, яких не залишили байдужими її книги, було дуже багато запитань до автора.

        Кожну свою книгу письменниця присвячує людям які близькі їй, з якими звела її доля на життєвій дорозі. Лариса  Павлівна не шукає для своїх героїв, людей різних вподобань, професій, характерів легких шляхів, їм приходиться здолати різні труднощі  та завжди вони залишаються добрими, чуйними і палко кохаючими.

Книги не змогли б побачити свого читача аби не фінансова підтримка генерального директора ВАТ «Алвіго» Віктора Олександровича Полозова, якому дуже вдячна письменниця.

 

Учасники заходу цього дня поринули в світ духовності, доброти і любові, жінки пізнали формулу жіночності. Зустріч була теплою, дружньою. Вона започаткує цикл презентацій творчості письменниці у сільських бібліотеках-філіалах, де Ларису Павлівну з нетерпінням чекають вдячні читачі.


Правовий колаж в Золотоніській ЦРБ

 

1 лютого 2018 р. в Золотоніській ЦРБ відбувся правовий колаж «Право і молодь». Із старшокласниками спілкувалися начальник відділу правопросвітництва Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М., прес-секретар суду Сивухін Г.С. та профконсультант Золотоніського МРУЗ Журавльова Н.Ю. Учасники заходу мали можливість поспілкуватися про правовий захист, обов’язки громадян в Україні.

 

Питання навчання, вибору професії, трудовлаштування юнаки та дівчата закріпили в командній грі. Кожен з учасників заходу отримав буклети: «Захищай свої права», «Твої права – твій захист», «Служба зайнятості – на допомогу молоді». 


Крути, яких не забути

 

Відеосалон, що започаткований в Золотоніській ЦРБ в 2016 році, в поточному році розпочав свою роботу показом відеофільмів приурочених 100-річчю бою під Крутами.

         25 квітня розпочав свою роботу "Бібліотечний відеосалон", який був присвячений 30-й річниці Чорнобильської трагедії. Демонстрували документальні кадри тих трагічних днів, а також реалії життя сучасної Чорнобильської зони.