Уїк-енд в Коврайській-І СБФ

 

 

«Українська хата – роду оберіг» під такою назвою 9 червня відбувся  народознавчий уїк-енд у Коврайській-І СБФ з дітьми пришкільного табору «Романтик». Разом з ведучими бібліотекарями Талай В.М. та Дьомкіною О.І. дітлахи поринули у цікавий світ минувшини – українську хату під солом’яною стріхою, з піччю на пів-хати, лавкою, мисником, колискою, глиняними горщиками, глечиками, макітрами та неодмінним атрибутом кожної хати тих часів – вишитими рушниками. Краще пізнати побут предків дала змогу виставка та відео-презентація «Обереги нашого народу». Та захід на цьому не закінчився. Вікторини, конкурси, відгадування загадок, ребусів, кросвордів, складання на швидкість (з набору слів) прислів'їв та приказок зробили його цікавим та веселим, а участь у грі «Бібліо-дартс: попади в ціль та знайди потрібну річ» (в народознавчому куточку) дала змогу дітям проявити свою увагу, кмітливість, вправність і, звісно ж, знання речей побутового вжитку та одягу минулого століття. По закінченні уїк-енду, як і годиться в кожній гостинній хаті, діти пригощалися смачними цукерками.


"Від казки до мультяшки"

12 червня в Богуславецькій СБФ відбулася цікава подорож «Від казки до мультяшки», в якій прийняли участь учні 1-4 класів. Під час подорожі діти малювали на асфальті казкових героїв. Бібліотекар Калина Ніна Миколаївна підготувала незвичайні сюрпризи для своїх гостей: в книжці, яку вона намалювала власноруч, були переплутані герої, і дітям треба було розмістити персонажів по своїх казках; разом з дітьми створювали мультик, малювали мультиплікаційні кадри, завдяки яким «оживили» лелеку. Робили поробки із паперу (собачку, жабку, кораблик). А незвичайна подорож закінчилася переглядом улюблених дитячих мультиків.


Квест у Благодатному

6 червня у пришкільному оздоровчому таборі «Берізка» завідуючою Благодатнівської бібліотеки Городничою Н.П. був проведений квест «Перлини села Благодатного».

Учні 1-4 класів розділилися на 7 команд і помандрували відшукувати вислів по «станціях» села – школа, музей, сільська рада, сільський стадіон, будинок культури і сільська бібліотека. На кожній станції діти виконували різноманітні завдання, за правильне виконання яких отримують одну частину вислову.

До кінцевої станції «сільська бібліотека» прибули всі команди. Пройшовши всі станції, учасники квесту знайшли та склали всі частини вислову: «Україна мати, за неї головою треба стояти».

З цікавістю та ентузіазмом діти відповідали на поставлені запитання про літературних та казкових  героїв, авторів книжок. Учасники випробували себе на ерудованість, начитаність та вміння змагатись в команді.

Самими активними та ерудованими виявилися члени команди «Волошки», які отримали  1 місце і були  відзначені  грамотою та подяками.

 

Квест показав, що вчитися – це весело і щоб багато знати – треба багато читати!


Опен-ейр «Голос рідної природи»

6 червня в лісі неподалік села Коробівки завідуюча Коробівською сільською бібліотекою Гукова В.І. для учнів 1-4 класів провела  опен-ейр «Голос рідної природи». Валентина Іванівна познайомила дітей з новими книгами про природу для найменших читачів, зачитала цікаві відомості про птахів з книги Ільченка О. «Наші птахи» та познайомила з дивовижними квітковими історіями, легендами, які вміщені в унікальній книзі Зірки Мензатюк «Український квітник».

Учні змагалися двома командами «Любителі природи» та «Веселка». Було багато цікавих і пізнавальних ігр і конкурсів, це конкурс «Пустеля перевертнів», «Далі, далі, далі…», гра «Чорний ящик», вікторина «Лікарські рослини», конкурс капітанів та інші.

 

Змагання проходили жваво, весело. Діти показали гарні знання про природу, птахів, звірів та як поводитися в лісі.


«Чарівний світ дитинства» в Коробівці

1 червня в Коробівській сільській бібліотеці було проведено засідання клубу «Писаночка». Члени клубу – учні 1-4 класів завітали на свято «Чарівний світ дитинства». Біля будинку культури їх зустрічали два клоуни (Гукова В. та Жигалова С.), Кіт Базиліо (Артем Яровий) та Лисиця Аліса (Марина Лисенко). Під веселу музику проходили різні конкурси, ігри, розваги, а також цікавий конкурс малюнків на асфальті під назвою «Сонце дитинства». Казкові герої заряджали дітей гарним настроєм, веселим позитивом.


Подорож у Королівство безпеки

25 травня 2017 року учні 2-А класу Гельмязівської ЗОШ мандрували у Королівство безпеки разом із Королевою безпеки – завідуючою Гельмязівською СБФ Наталією Олександрівною Кивою. Під час мандрівки школярі отримали багато корисної інформації: як поводитись із небезпечними знахідками, пригадали правила дорожнього руху, як безпечно поводитись з вогнем та електроенергією, як бути коли сам вдома, та багато іншого.Нагородження переможців конкурсу «Фабрика вражень»

23 травня 2017 року в Черкаській обласній бібліотеці для дітей відбулося нагородження переможців конкурсу «Фабрика вражень». Читачка Гельмязівської СБФ Настя Яковлєва, яка навчається в 7 класі прийняла участь у конкурсі і перемогла в номінації «Режисерський хист». Допомагала їй готуватися до конкурсу завідуюча Гельмязівської СБФ Наталія Олександрівна Кива та вчитель української мови та літератури Гельмязівської ЗОШ Ольга Олександрівна Денисенко, та найбільше Настю підтримували батьки. 

Переможці конкурсу цього дня мали можливість помандрувати сторінками циклу книг Наталії Щерби «Часодії», виконуючи завдання квесту, який підготували для них працівники обласної бібліотеки. Настя прочитала ці книги завдяки Золотоніській районній бібліотеці для дітей. Квест також допоміг учасникам ближче познайомитись та навчитися працювати в команді.

       Завдання конкурсу, зустрічі переможців та саме нагородження справило на дітей велике враження і вони із задоволенням будуть чекати нових конкурсів.


   

 

   Фонди Плешканівської СБФ завдяки виділеним коштам сільською радою поповнилися новими цікавими книгами.

      Пропонуємо вашій увазі деякі з них, а відвідавши Плешканівську бібліатеку-філіал, ви ознайомитесь з новинками в повному обсязі.Фото-квест "7 чудес мого села"

Кожного дня ми йдемо звичними для нас вулицями хтось до школи, хтось на роботу,хтось в магазин, але ми не часто  помічаючи те, що нас оточує така краса, бо для нас  це просто звичні і буденні речі.

 

15 травня в Зорівській сільській бібліотеці було проведено фото-квест «7 чудес мого села». Учасниками стали команди 7, 8, 9 та 10 класів, їх завданням було відшукати в селі ті місця, які вони вважають чудесними та зробити там фото зі своєю командою. Склавши маршрут, команди розбіглися в різні боки, кожна по-своєму уявляючи чудеса своєї маленької батьківщини. На фініші команди мали показати по 7 фото із різних куточків села. Для одних чудом була церква, річка, школа, а для інших дитячий садок, автобусна зупинка, пожежна машина. Всім учасникам дуже сподобалось  шукати, фантазувати та позувати. Ось, що з цього вийшло! 


Вечір-спомин у Гельмязівській СБФ

26 квітня в Гельмязівській СБФ відбулась година-спомин, присвячена 31-й річниці аварії на ЧАЕС. Завідуюча СБФ Кива Наталія Олександрівна розповіла п’ятикласникам про аварію на ЧАЕС. Під час розповіді учні дивилися відео про події 30-річної давності, особливо Наталія Олександрівна зупинилася на розповіді про гельмязівців-ліквідаторів аварії. Згадали всіх поіменно, а тих, хто вже відійшов за межу вічності вшанували хвилиною мовчання. В залі бібліотеки  працювала тематична експрес-виставка під назвою "Чорнобиль: пам'ять жива".Літературна вітальня «Поезії чарівні миті»

21 березня у Всесвітній день поезії, у літературній вітальні Коробівської  бібліотеки зібралися учні 11 класу Коробівського НВК та члени клубу «Розрада» на свято «Поезії чарівні миті».

Бібліотекар Гукова Валентина Іванівна повела присутніх у чудовий світ поезії і розповіла про наших земляків: неперевершеного генія пера Костянтина  Думитрашка, класика української літератури Григорія Сковороди, гумориста Юхима Гедзя та поетеси Наталії Лівицької-Холодної.

Прекрасна Золотоніська земля надихає співців своєю красою, своїм багатством і мудрістю людей. Сьогодні тут творять Іван Дробний, Михайло Василенко, гуморист Володимир Денисенко.

Присутні з особливою увагою слухали вірші земляків-коробівчан: Оксани Нетудихатки, Наталії Кузнєцової, Олександра Кирка, які пронизані любов’ю до рідного краю і зачаровують своїм теплом, ліричністю і ніжністю.

Особливо зворушливим був виступ поета Анатолія Скрипніка, який поділився своїми роздумами про сучасних поетів та їх творчість, прочитав власні твори, познайомив з своєю новою книгою «Погляд у минуле».

Вірші А.Скрипніка наділені вмінням відверто розмовляти з душею читача, робити її ніжною і виховувати у ній найпрекраснішу здатність – любити. Мужньо і пристрасно звучали поезії про героїв афганської війни.

У затишному залі бібліотеки сиділи люди різних поколінь і професій, і усіх їх об’єднувала любов до українського слова, до рідної землі і людей.

Духовно збагачені, присутні щиро дякували А.Скрипніку за його творчість, а організаторам – за прекрасні хвилини відпочинку.

В бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Поезія – ти сило чарівна», де розміщені книги талановитих поетів, що живуть і творять на квітучій  Золотоніщині.


Літературний батл в Коробівській бібліотеці

В рамках Тижня дитячого читання в Коробівській СБФ було проведено літературний батл «Т.Г.Шевченко – співець рідного краю» між двома командами «Червона калина» (учні 9 класу) та «Шевченкознавці» (учні 8 класу). Команди брали участь у різних конкурсах і змаганнях на звання кращого знавця життя і творчості поета. Гравці розгадували ребуси і кросворди. З натхненням і любов’ю читали учні безсмертні поезії кобзаря.

 

         Літературний поєдинок вийшов змістовним та емоційним, учні продемонстрували ґрунтовні та міцні знання творчості Тараса Шевченка, за що отримали солодощі.


ПІД ЗНАКОМ КУПІДОНА

 

               14 лютого у Зорівській сільській бібліотеці відбувся вечір відпочинку « Під знаком Купідона», в якому взяли участь закохані пари нашого та сусідніх сіл. Для розважальної програми було підібрано чимало конкурсів, в яких пари мали змогу якнайбільше розкрити свої почуття .Це були і конкурс компліментів, і конкурс «Зізнайся в коханні», і конкурс «Заспівай пісню про кохання», гра «Тяжіння» та багато інших.  На учасників свята чекала святкова вечеря при свічках, де всі жартували та ніжно обіймали свою половинку. Вечір вдався на славу, адже іноді так хочеться відірватися від буденних справ і просто відпочити зі своєю другою половинкою в колі хороших друзів!!!!

Яндекс.Метрика

8 лютого у Гельмязівській сільській бібліотеці відбувся цикл заходів до тижня зарубіжної літератури у школі. До бібліотеки завітали учні 5 та 6 класів разом з учителем зарубіжної літератури. Завідуюча бібліотекою провела дітей літературними стежками за творами зарубіжних письменників. Діти впізнавали літературних героїв, авторів творів, розпізнавали позитивних та негативних персонажів. У читальній залі бібліотеки оформлена тематична книжкова виставка. Для учнів 8-х класів бібліотекарями підготовлена година повідомлень на тему "Сучасні зарубіжні письменники".Інтелектуальні розваги в Коробівській СБФ

7 грудня в Коробівській сільській бібліотеці відбулося інтелектуальне шоу «Гарний настрій». До цієї зустрічі було створено бібліо-кафе з цікавим інтер’єром і новими книжковими виставками: «На чай до письменників-ювілярів», «Класичний вінегрет: все найсмачніше в цих книгах». А для тих, хто не знає, що приготувати на Новий рік – рік Червоного Вогненного півня, що вдягти, як прикрасити будинок і якою стравою здивувати гостей, допоможе книжкова виставка «Меню з новорічним ароматом».

До уваги користувачів представлена експозиція «Рецепти з бабусиної корзинки», де знаходяться старовинні давно забуті рецепти української кухні. На шоу завітали читачі  Вільхівської бібліотеки – жіноча команда «Вільхівчанка», яку організувала сільський бібліотекар Озірська Н.М. Читачі Коробівської бібліотеки об’єдналися у команду «Господарочка», і стали достойними суперниками гостям. Більша частина учасників обох команд — це люди поважного віку, з великим життєвим досвідом, глибокими знаннями, з почуттям гумору та щирою, відкритою душею.

Учасникам було запропоновано бібліо-меню з найрізноманітнішими інтелектуальними стравами: борщ «Ураїномовний», котлети «Спортивні», пончики «Загадкові», напій «Міфологічний»  і багато інших. Вони смачні, а головне — корисні. Члени команд не набрали зайвої ваги, а лише покращили роботу головного мозку та розвинули пам’ять і збагатили свій кругозір. Журі у складі Цибулі Н.П. та Гвоздецької Г.С. слідкували за якістю і кількістю «спожитих страв».

 

Обидві команди показали свою ерудицію, кмітливість, логічне мислення та ігровий азарт, відновили в пам’яті раніше набуті знання і одержали від гри велику насолоду. За святковим столом смакували домашніми варениками, пирогами та солодощами з чаєм.  Цікаві, веселі і повчальні хвилини відпочинку запам’ятаються надовго читачам обох бібліотек.


Посвята в читачі в Богуславецькій СБФ

             9 листопада в Богуславецькій бібліотеці відбувся дитячий захід "Посвята в читачі". Це було справжнє свято для першокласників. Для них в цей день гостинно відкривала двері "Казка". Подорожували ми всі разом і лісами і морями, де зустрілись з різними казковими героями ще самостійно не прочитаних, але знайомих книг. Діти брали участь у різних вікторинах, конкурсах, грали в цікаву гру "Переплутані казки", знайомились з новими книгами, книжковими виставками.

         А на закінчення всі разом урочисто пообіцяли "Берегти і цінувати книгу – джерело знань". Кожен першокласник був нагороджений медаллю "Читач Богуславецької сільської бібліотеки". Ще довго їм не хотілося прощатись із жителями дивовижного книжкового королівства, та всі певно знали, що вони тут жадані гості, бо вони вже читачі.                                  

 


"Дніпровій чайці" 5 років

         28 жовтня 2016 року в приміщенні Новодмитрівського СБК відбулося ювілейне засідання клубу земляцтва «Дніпрова чайка», якому в цьому році виповнилося 5 років.

В святковій залі зібралися люди, домівки яких накрило своїми водами могутнє Кременчуцьке водосховище. Мало залишилось переселенців, які пам’ятають, як усе відбувалося. Тож робота, яку проводить актив клубу: Нагаєвська Наталя Миколаївна, Нагаєвський Олександр Григорович та завідуюча Новодмитрівською СБФ Степанко Лідія Петрівна – це написання історії затоплених сіл для майбутніх поколінь. Своїми думками і планами відносно роботи клубу поділилася Нагаєвська Н.М., а Степанко Л.П. розповіла про проведену діяльність, про те, що 35 членів за ці п’ять років уже відійшли у вічність. Вона сказала, що є велике бажання зібрати гроші, щоб поставити хрест з прізвищами всіх, хто залишився лежати на схилах Дніпра, і її підтримали члени клубу.

Олександр Григорович Нагаєвський розповів, що неважко було згуртувати людей для створення клубу, бо вони були дуже дружніми, ще проживаючи в селах Хрести, Липівське, Залізьки.

Настоятель отець Андрій вітаючи зібрання запропонував залучити до клубу більше дітей та молоді і не обмежуватись тільки переселенцями.

Затишну атмосферу створював показ відеослайдів із світлинами жителів затоплених сіл, в яких присутні впізнавали себе. Ліричний настрій створювали музичні композиції пісенного ансамблю «Водограй» і дитячого ансамблю «Краплинки». Кожен раз готуючись до засідань клубу влаштовувались виставки, щоб показати побут предків: квітів, рушників, картин, посуду, домашньої випічки, козацьких страв. Тож і цього разу були створені виставки: страв, які були традиційними в затоплених селах та предметів домашнього вжитку, рушників.

 

Виконуюча обов’язки директора Безкровна Галина Миколаївна нагородила грамотою Степанко Лідію Петрівну за участь в обласному конкурсі «Бібліотека-2016: пошук, креативність, майстерність», яка оформила краєзнавче портфоліо «Клуб земляцтва «Дніпрова чайка». 


Козацький квест в Коробівській СБФ

      13 жовтня 2016 року в Коробівській СБФ було проведено квест «Ми козацького роду». Це було справжнє свято козацької слави. На присутніх чекала захоплююча мандрівка в історію українського козацтва. На пошуки козацьких клейнодів вирушили дві команди учнів 8 і 9 класів: «Гомінливі та активні» і «Козаки».

       Учням потрібно було дати відповіді на запитання вікторини «З життя козаків», розгадати кросворд «Слідами козацької слави», знати «козацьку абетку» і гетьманів України. А також показати вміння користуватися книгами, і за допомогою них знайти правильну відповідь на запитання краєзнавчої вікторини «Козацька слава Черкащини».

     У спортивних козацьких змагання учні показали витримку, вміння допомагати один одному в складних випадках, силу духу і спритність.

 

         Виграли учні 8 класу, але всі проявили хороші знання історії козацтва, неабияку кмітливість і мужність.


 

 

11 жовтня в Гельмязівській СБФ відбулася історико-патріотична година «Герої на сторожі миру» для учнів 10 класів Гельмязівської ЗОШ, присвячена Дню захисника України. Про історію виникнення цього свята, про тих, хто в різні часи захищав Україну – козацтво, герої Крут, учасники Другої Світової війни, учасники АТО розповіла завідуюча бібліотеки Кива Наталія Олександрівна. Закріпити почуте старшокласникам допомогла тематична виставка «Подвиг та героїзм захисників України»."Приходь до мене, казко"!

Часто хочеться подарувати дітям радість, повеселити їх і водночас розповісти щось корисне та повчальне. Саме таким веселим, повчальним та корисним і стало свято «Приходь до мене, казко!», таку назву мав захід, що відбувся в Зорівській СБФ і був присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. І дійсно, саме в цей день до дітей прийшла казка, вони поринули у чарівний світ пригод, зустрілися із Знайком та Незнайком, із лікарем Айболитом, із книгою, над якою знущався її господар та багатьма іншими казковими героями, які розповіли діткам, як корисно читати та відвідувати бібліотеку. Діти взяли участь у вікторині, яку для них провів розумний та вихований Знайко, відгадали ряд загадок. Всі залишились задоволеними та гучно аплодували артистам!!!


"Забуте серце обігріте добром"

1 жовтня 2016 року Новодмитрівська бібліотека разом з ветеранською організацією провела вечір до Міжнародного Дня похилого віку "Забуте серце обігріте добром".

У святковій залі зібралися 70 людей поважного віку, найстаршим ветеранам війни та праці Мельнику Якову Герасимовичу і Десятник Надії Гордіївні  виповнилось 91рік. Це було свято праці, долі, життя. Ці люди вистраждали під чорним крилом голодоморів, вистояли криваве пекло Другої світової війни, відбудовували зруйноване господарство. Долі всіх присутніх в залі багато в чому схожі одна на одну, про кожного  можна писати романи і повісті і це буде бентежна розповідь про мужність, стійкість, працелюбність. Шановних ветеранів прийшли привітати сільський голова Назаренко М.І. , голова ветеранської організації Нагаєвська Н.М. та отець Андрій.

Ведуча Лідія Степанко у своєму виступі не оминула увагою жодного запрошеного гостя, розповівши про їх трудовий шлях та нагороди. Відзначили подарунками Заслуженого будівельника України Личмана Івана Петровича, орденоносця Трудового Червоного Прапора Безрукаву Ольгу Миколаївну, ветерана праці Сирицю Олексія Петровича, який нагороджений орденом «Знак пошани» та медаллю «За досягнуті успіхи в розвитку народного господарства СРСР».

 

В залі була настільки тепла і затишна атмосфера, що не зважаючи на свій вік, здоров’я, присутні із задоволенням танцювали, спілкувалися, а ще пригощалися кашею та солодощами, кошти на які надали спонсори ДП «Іскра», фермерське господарства Коломійця А.М. та фермерське господарство «Ромашка».


Читати – модно! Будь в тренді!

Саме під такою назвою для Зорівських школярів була проведена акція до ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК! Для дітей та дорослих була оформлена виставка, що складалася з недавно придбаної літератури. Особливо цікавою вона була для учителів Зорівської школи, бо саме вони через свою нелегку роботу, не часто можуть виділити хвилинку для читання позашкільної літератури, а тут література сама прийшла до них. Учасники акції роздавали перехожим листівки із закликами завітати до бібліотеки, де вони зможуть отримати багато корисної інформації, поспілкуватися з друзями, прочитати цікаву книгу. Акція пройшла на відмінно, бо вже по її закінченню майже вся виставкова література знайшла свого читача!


Посвята в читачі у Благодатнівській СБФ

6 вересня перед першокласниками Благодатнівської ЗОШ гостинно відчинилися двері сільської бібліотеки .

Діти в ігровій формі ознайомилися з книжковим королівством та їх королевою-Книгою. Діти дізналися про правила поведінки в бібліотеці, про те, як стати читачем, як знайти потрібну книжку на полиці. Учні брали безпосередньо участь у вікторині «Відгадай казкового героя», відгадували загадки про читання та книгу.

 

Всі першокласники стали читачами нашої бібліотеки. 


Золотоніщина святкує 25 річницю Дня Незалежності


Екологічний квест у Привітнянській СБФ

У Привітнянській СБФ вже стало традицією проведення квестів. На прохання своїх читачів-дітей бібліотекар Мацкевич Л.А. організувала їх улюблену розвагу – екологічний квест «Знай, люби, оберігай наш рідний край». Захід розпочався у стінах бібліотеки, а потім учасники виконували завдання на свіжому повітрі. Змагалися дві команди «Живчики» і «Водограй». Кожен з учасників проявив найкращі знання про рідний край, про рослинний та тваринний світ. Дружно, весело, завзято діти впоралися з усіма перешкодами на своєму шляху до перемоги. Першою виконала всі завдання і дісталася головної знахідки команда «Водограй». Команда складалася з найрозумніших, найпрудкіших хлопців Бабчаніка Богдана, Белінського Владислава, Овдієнка Вадима, Макій Владислава, Черевач Івана. Всі учасники одержали подяки та подарунки за участь у квесті та висловили велику вдячність бібліотекарю за здійснення їх бажання – прийняти участь у найцікавішому екологічному квесті.


Уїк-енд в Привітнянській СБФ

У Привітнянській СБФ для читачів юнацького віку було проведено пізнавально-інтерактивний уїк-енд «Від мрій до мети». До його програми увійшли: бесіда-рекомендація бібліотекаря про різноманітний світ професій. Юнаки і дівчати активно відповідали на питання тесту про знання професій. Була проведена презентація професій: вчителя, лікаря, швачки, пекаря та бухгалтера. Зацікавив учасників заходу тренінг, де вони мали змогу дізнатися про свої нахили до певної професії. Читачі активно приймали участь у різноманітних конкурсах, вікторинах, розгадували кросворди, проводили обговорення різних питань, пов’язаних з вибором професії.

            На закінчення всі задоволені веселі провели дружню фотосесію та чаювання.


"Прилетіло літечко на рожевих крилечках"

"Прилетіло літечко на рожевих крилечках", а з ним і літні канікули, яких так довго чекали діти. Богуславецька бібліотека для своїх юних читачів підготувала різноманітні заходи, один з яких відбувся в червні. Це була фантастична гра-подорож, а мандрували ми в країну, якої немає на карті. В цьому нам допомагав казкових корабель. Подорожуючи, ми грали в різні цікаві ігри, розгадували загадки та кросворди, брали участь у різних конкурсах, вікторинах. Наш корабель зробив 4 зупинки, де діти дізнавалися про щось нове та згадували вивчене у школі. Зупинки мали назви: "Історія", "Математика", "Література" та "Охорона". 

Море приємних вражень отримав кожен присутній.  Невеликі призи та подарунки (закладки для книг), солодкий стіл - усе це було зроблено з любов*ю до своїх читачів. 

 

У кінці зустрічі всі діти прийняли участь у акції, що проходить у нашій бібліотеці: " Підтримай дітей АТО".


Літнє дозвілля у Привітнянській бібліотеці

         У червні Привітнянська СБФ для відвідувачів пришкільного табору провела ряд цікавих, пізнавальних заходів. Правовий майданчик «Казки читаємо – права вивчаємо» ознайомив дітей з Декларацією та Конвенцією про права дитини. Від казкової правової вікторини діти були у захваті, бо дізналися про свої права і обов’язки на прикладі казкових героїв. Активну участь діти взяли в обговоренні різних ситуацій, в які часто доводиться їм потрапляти. Бібліотекар Мацкевич Л.А. підготувала цікаві кросворди, загадки по праву. Із задоволенням учасники заходу змагалися в складанні пазлів, малюванні казкових героїв із зав’язаними очима.

          Свої знання з літератури учасники табору продемонстрували і в літературному лото «Чудовий світ літератури». В змаганні-грі взяли участь дві команди «Літературознавці» (Бабчанік Ілона, Верзун Аня, Ляшук Аміна, Макій Каріна, Черевач Саша) та «Книгознавці» (Овдієнко Вадим, Скуп Денис, Верзун Вітя, Черевач Ваня, Белінський Владік). Кожна команда мала свою емблему, ігрове поле та картки із уривками з літературних творів, по яких треба було відгадати назву книги, її автора та відшукати цю книгу на книжковій виставці. Всі гравці активно розгадували завдання лото, показали хороші знання з літератури і майже одночасно закінчили змагання. Та за підсумками журі перемогла команда «Літературознавців». 


Літній відпочинок у бібліотеці

У Гельмязівській СБФ вібулися ряд пізнавально-розважальних заходів для дітей різного віку, які відвідували пришкільний майданчик.

-      "Що? Де? Коли?" - під такою назвою відбувся захід для учнів середнього шкільного віку. Під час заходу діти відповідали на запитання-вікторини та дізналися багато нового та цікавого. А також повторили правила безпечного поводженя під час літніх канікул.

-      "Відпочиваймо з користю!" - захід для одних із наймолодших читачів бібліотеки, учнів 1 класу. Діти у бібліотеці познайомилися з новою дитячою літературою, разом з бібліотекарями прочитали та обговорили повчальну книгу "Безпека для малят" та інші книги.

-      "Збережемо рідну Землю" - конкурсно-пізнавальний захід, де бібліотекарі розповідали дітям про важливість збереження природи. Учасники заходу "виростили" "квітку юних природолюбів" , намалювали природу рідного краю, відгадали загадки про природу, взяли участь у вікторині. Усі були посвячені у "Юні друзі природи" та отримали відповідні емблеми.

 

Всі діти були запрошені відвідувати сільську бібліотеку під час літніх канікул.


Ми маленькі діти на землі великій

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Дитинство – це чудова пора сподівань на чудове життя та здійснення мрій.

Незважаючи на несприятливу погоду, біля Зорівської СБФ зібралося чимало дітлахів. Свято наше, під назвою «Ми маленькі діти на землі великій», розпочалося з відгадування загадок,проведення вікторин, запитання були і про Україну, і про звірят, і про пташок, але найбільше малечі сподобалося відгадувати казки. Їм були запропоновані цитати з різних українських казок, які вони мали відгадати. Найспритнішими стали Даша Тетьора та Оля Любонько, за правильні відповіді вони отримали солодкі призи. Далі діти взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті «Діти малюють майбутнє». Поділившись на три команди, в середньому по 12 осіб, почали зображувати свої мрії на асфальті. По закінченню, оплесками були визначено переможців, нею стала команда у складі Саші Прокопової, Ярослава Лисенка, Інни Левченко, Валі Семко, Даші Тетьори, Ані Жало, Віти Чмир, Саші Зорі, Лєри Мисенко та Кирила Петрова, вони створили чудовий малюнок, який назвали «Мир на землі!». Команда була нагороджена солодощами. Дітям дуже сподобалось проведене свято!

 

Любі діти! Ви – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Ми, дорослі, віримо, що ви знайдете своє покликання у житті,тоді  і Батьківщина, і батьки, які дали вам життя, будуть вами пишатися!!


Найактивніший читач року - 2016

 

Підведення підсумків щорічного конкурсу "Найактивніший читач року - 2016" серед учнів 2-4 класів, який щороку проводиться бібліотекарями Гельмязівської СБФ з метою популяризації читання серед дітей, привиття їм любові до книги та читання та заохочення юних читачів. Нагороди вручає завідуюча Гельмязівською СБФ Н.О.Кива.ФОТО-КВЕСТ «МОЄ СЕЛО НАЙКРАЩЕ НА ЗЕМЛІ!»

26 травня у Зорівській СБФ було проведено ФОТО-КВЕСТ для учнів 7-9 класів під назвою «Моє село найкраще на землі!». 

Найпершим етапом була реєстрація учасників змагань, далі кожна з команд, а їх було 3 по 5 осіб у кожній, отримали квест-листи із запропонованими темами для фото.  Ознайомившись із завданнями, учасники почали фантазувати, де зробити те чи інше фото. Адже фото мало бути цікавим, креативним та не схожим на інші.  Діти почали відшуковувати найкрасивіші місця своєї маленької батьківщини, це були і фонтан, і Обеліск Слави, і  річка, і школа, і дитячий садок, куди їм дозволили зайти поки була тиха година,  і дитячі майданчики побудовані у різних куточках села, і просто красиві сільські вулиці,  відвідали людей, які були свідками історичного минулого.

 

Найцікавішим став фінальний етап – перегляд зроблених учасниками фото. Вони були наскільки цікавими та оригінальними, що діти довго сміялись та обговорювали їх, були в захваті від отриманих емоцій. А на завершення всі посмакували гарячим чаєм та печивом. А побажанням було ще не раз зібратися на такий цікавий фото-квест!


Свято вишиванки у Львівській СБФ

19 травня в Львівській СБФ було проведено Свято вишиванки. До бібліотеки були запрошені працівники дитячого садочку «Світанок» разом із своїми вихованцями. На свято прийшли всі у вишиванках. Вихователька Скрипка О.І. розповіла дітям про історію вишиванки, а господиня Скрипка К.О. запросила  до «Світлиці», яка облаштована у бібліотеці, та ознайомила малят із стародавнім одягом, вишитими сорочками та рушниками. Потім малята розповідали кожен про свої вишиванки, та продемонстрували присутнім дефіле. На святі звучало багато пісень та вірші у виконанні дітей.Виставка вишивок

 

 

У Гельмязівській СБФ відбулася виставка вишивок та майстер-клас з вишивання технікою хрестик. Виставка та майстер-клас відбулися під назвою "Щедре талантами рідне село". Мета заходу - популяризація мистецтва вишивки серед молоді.Година-реквієм "Чорнобильська трагедія: 30 років потому" в Привітнянській СБФ

25 квітня в Привітнянській СБФ була проведена година-реквієм «Чорнобильська трагедія: 30 років потому». Ведучі заходу Бабчанік Ілона та Новак Софія розповідали про ті страшні події, що сталися в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

         Присутні вшанували пам'ять всіх загиблих під час Чорнобильської трагедії хвилиною мовчання та запалили свічки скорботи.

        На захід були запрошені переселенці з Чорнобильської зони, для яких с. Привітне стало другою домівкою, та ліквідатор аварії Марченко Віктор Олександрович, розповідь якого не залишила байдужим нікого з присутніх.

 

    Зворушливі були виступи сільського бібліотекаря Мацкевич Лариси Анатоліївни, яка продекламувала вірш «Зойкнула земля чаїним криком», та наймолодших учасників заходу Верзун Ані, Белінського Владислава та Марченко Насті.До 30-ї річниці Чорнобильської трагедії

До 30-ї річниці аварії на ЧАЕС та з метою вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС бібліотекарі Гельмязівської СБФ створили досьє "Чорнобиля відлуння крізь роки".  До нього ввійшли загальні відомості про аварію на ЧАЕС, про небезпеку радіації, перелік організацій села Гельмязова, працівникам яких довелося  ліквідовувати аварію на ЧАЕС, відомості про ліквідаторів-гельмязівців, їх фото, нагороди за участь у ліквідації аварії. Всі матеріали для досьє надані самими учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС та членами їх родин.Екологічний тиждень в Новодмитрівці

В Новодмитрівській сільській бібліотеці 18 квітня розпочався Екологічний тиждень. Він стартував екологічним квестом «Я  землі  цієї паросток  зелений», в якому взяли участь учні 6 класу Новодмитрівської ЗОШ. Кожен етап квесту мав свої завдання. На першому етапі діти шукали в дендропарку дерево по зразку листя. Другим етапом квесту була розповідь про знайдене дерево, звучали вірші, пісні, присвячені йому. Та самим цікавим і захоплюючим був завершальний етап, який відбувся в бібліотеці. По запитаннях діти відшукували в якій книзі розповідається про це дерево.

 

Переможцями стали Рустам та Андрій Петренки та їхній товариш Костянтин."Комп'ютер чи книга"

     30 березня у Чапаєвській СБФ відбулася дискусія-діалог «Комп’ютер чи книга» з учнями 6-7 класів. 

          У наше життя твердо і впевнено увійшов комп’ютер. Це дуже корисна та потрібна технологія, але іноді машина починає заміняти собою деякі цінності. Під час діалогу одні діти наводили аргументи на користь книги, а інші на користь комп’ютера. Але дійшли згоди ,щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно читати і друковані книги, і знати комп’ютер.Екскурсія до єдиного у світі музея "Кобзаря"

     

     29 березня кращі читачі району, серед них і учениця 6-го класу Старокошка Оксана та учениця 7-го класу Жибак Люба побували на екскурсії в м. Черкаси. Відвідали єдиний у світі музей «Кобзаря» та обласну дитячу бібліотеку. Всі дуже вдячні відділу культури, районній бібліотеці і особисто Лідії Іванівні Коваленко за цікавий, змістовний, творчий відпочинок."В гостях у казки"

 

    Для юних читачів Чапаєвської СБФ 28 березня була проведено вікторина «В гостях у казки».

        В ході вікторини діти відгадували героїв своїх улюблених українських казок: «Рукавичка», «Пан Коцький», «Мудра дівчина», «Дідова і бабина дочка» 

    Діти з цікавістю ознайомилися з книгами, які були представлені на книжковій виставці «Для Вас малюки, цікаві книжки»

 Вшанували Кобзаря та здобули перемогу!

 

Нещодавно у Черкасах  відбувся обласний конкурс читців, присвячений 202-й річниці від дня народження   Т.Г. Шевченка «Тарасова вершина». Учні Зорівської ЗОШ, під керівництвом сільського бібліотекаря Наталії Рудь,  мали змогу взяти участь у конкурсі.  Представляли Зорівку Анна Куніцина та Катерина Богма.  Анна читала вірш     Т.Г. Шевченка «Сестрі» та авторський вірш «Ні, війні!» та здобула диплом ІІІ ступеня у номінації «Виконавці – аматори діти та аматорські колективи»,  Катерина зачитала  теж авторський вірш, що має назву «Мамо, не плач!» та отримала диплом ІІІ ступеня у  номінації  «Авторські твори». Учасниць  дуже вразила ця подія, адже цей обласний конкурс вони відвідали вперше, а вже здобули перемогу. Дякуємо вам, дівчата, що гідно представили Зорівку в області!Вікторина "Лесиними стежками" в Привітнянській СБФ

     25 лютого до 145-річчя з дня народження Лесі Українки бібліотекар Привітнянської СБФ провела вікторину "Лесиними стежками" для дітей місцевої школи. Учасники заходу відповідали на питання про життя і творчість поетеси, розгадували ребуси і кросворди. А Бібліотекар познайомила дітей з цікавими фактами з життя Лесі Українки.І етап конкурсу "Книгоманія-2016" в Коврайській-І СБФ

         24 лютого цього року в Коврайській-І СБФ пройшов перший відбірковий етап конкурсу «Книгоманія-2016», в якому за звання «Найкращий читач бібліотеки» змагалися учні 6-7 класів. Це був конкурс-гра, в якому серед літературних та краєзнавчих вікторин, загадок, заморочок, обов’язковими  для всіх учасників була розповідь про себе і свої захоплення та презентація улюбленої книги. 

Найкращим читачем серед учнів 6 класу журі визнало Гарасюту Альону, серед учнів 7 класу – Іщенко Сергія. Вони продовжуватимуть боротьбу за це звання на другому етапі конкурсу, який відбудеться в районній бібліотеці 15 березня. 

Година природи "Буду я природі другом" у Гельмязівській СБФ

«Буду я природі другом» - таку назву мала година природи, проведена завідуючою Гельмязівської СБФ у групі «Сонечко» ДНЗ «Барвінок». Дітки уважно слухали розповідь про повернення з теплих країв птахів у рідні домівки, про їх користь у природі, про необхідність збереження всього живого довкола, як тваринного, так і рослинного світу. Вихованці «Сонечка» впізнавали птахів на малюнках, обговорювали їх роль у природі. Відгадували загадки про птахів. На завершення заходу відбулася посвята малят у «друзі природи» - кожна дитина отримала кольорову картинку з написом «Буду я природі другом». Діти в свою чергу пообіцяли бути справжніми природолюбами – берегти природу.   

Патріотична година "Небесна Сотня - янголи, які стали героями" в Богуславецькій СБФ

  19 лютого у Богуславецькій СБФ пройшла патріотична година "Небесна Сотня - янголи, які стали героями", присвячена річниці подій на Майдані.

    На заході йшла мова про героїв Майдану, які віддали своє життя за незалежність України, про земляків, які служать в зоні АТО, про волонтерську діяльність та про наш обов'язок пам'ятати всі ці події. Захід супроводжувався показом слайдів та кліпів патріотичної тематики. В пам'ять про загиблих на Майдані, а також на Сході України були  запалені свічки, а потім всі присутні вшанували їх хвилиною мовчання.